e
sv

Instagram için yeni güncelleme ve düzenlemeler kullanıma girdi.

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medyanın açık ara en aktif kullanılan uygulaması olmayı başaran Instagram, son aylarda güncelleme iddialarıyla gündeme gelmişti. Uygulamanın çeşitli sistem yenilikleriyle güncelleneceği konusunda bilgilerin paylaşılmasının ardından güncelleme için belli başlı taslaklarda ortaya çıkmıştı. Şimdi ise merakla beklenen düzenlemeler hayata geçmeye başladı. İlk olarak Instagram için beğeni düzenlemelerinin kullanıma girdiğini gördük. Artık beğeni sayılarına takılma gibi bir durum söz konusu olmayacak. Kullanıcılar beğeni sayılarını silebilecekler. Zaten kullanıcılar beğeni sayılarını silmese de sadece paylaşımı yapan kişi beğeni sayılarını görebilecek. Bu sistemin ise kademeli olarak geçişe izin vereceğini ekleyelim. İlk etapta 7 ülke de yeni sisteme geçiş yapıldığı açıklandı. Bunun dışında bir başka düzenleme ise engellenen hesaplar ile ilgili olacak.

Instagram Kullanıcılara Bildirim Gönderecek

Beğeni için alınan kararlar sonrasında bir başka değişikliğin ise engellenen hesaplarla ilgili olduğunu ekleyelim. Artık hesaplar engellenmeden önce, hesap sahiplerine bazı uyarılar gönderilecek. Hesap sahiplerine gönderilecek olan bildirimlerle silinen içerikler ya da doğrudan hesabın kapatılmasına neden olacak olan içerikler hakkında da bilgi verilecek.

Ayrıca artık hesaplarda paylaşılan tüm içeriklerin kurallara uyması gerekecek. Sadece yeni paylaşımlarda değil eski paylaşımlar için de kontrol sistemi devreye girecek ve eski paylaşımlarda kontrol edilecek. Eğer kuralları ihlal eden paylaşımlar varsa, aynı şekilde kullanıcılara bildirim sistemiyle uyarı gönderilecek ve hesapların askıya alınması gibi durumlar söz konusu olacak. Yeni düzenlemenin nasıl dönüşler alacağını zamanla göreceğiz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Instagram için yeni güncelleme ve düzenlemeler kullanıma girdi.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ