e
sv

İran’dan İsrail ile normalleşmeye tepki: Bahreyn için utanç verici

İran, Bahreyn ile İsrail arasındaki normalleşme anlaşmasını kınayarak 'Bahreyn için utanç verici' yorumunda bulundu: İsrail'in Basra Körfezi'nde güvenliği bozan her türlü adımdan Bahreyn ve onunla birlikte hareket edenler sorumlu olacaktır.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İran Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin duyurduğu Bahreyn ve İsrail arasındaki normalleşme adımını eleştirdi.

“CİNAYETLERE ORTAK OLACAKSINIZ”

Filistin halkı ve özgür dünya Müslümanlarının İsrail ile ilişkilerin normalleşmesini kabul etmeyeceği ifade edilen açıklamada “Bahreyn için utanç verici ve aşağılayıcı bir adımdır. Filistin mücadelesi ve idealleri ABD seçimlerine kurban ediliyor. Bahreyn yöneticileri bundan sonra Siyonist rejimin cinayetlerine ortak olacaktır” değerlendirmesi yapıldı. Bahreyn’in attığı bu adımın Filistin, Müslümanlar ve özgür halkların nefretini artıracağı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: “İsrail’in Basra Körfezi’nde güvenliği bozan her türlü adımdan Bahreyn ve onunla birlikte hareket edenler sorumlu olacaktır.”

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Trump, BAE’nin ardından bir diğer Körfez ülkesi Bahreyn’in de İsrail ile ilişkileri normalleştirme konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Bahreyn, Mısır, Ürdün ve BAE’nin ardından İsrail ile normalleşme anlaşmasına varan dördüncü Arap ülkesi olmuştu.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İran’dan İsrail ile normalleşmeye tepki: Bahreyn için utanç verici

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ