e
sv

Kalk Gidelim 111. yeni bölüm özeti

'Kalk Gidelim 111. yeni bölüm fragmanı izle!' Ekranların aile dizisi Kalk Gidelim'in yeni bölümünde yaşanacaklar heyecanla bekleniyor. Savcının 'çete' suçlamasından sorguladığı Sevda'nın hapse girip girmeyeceği merak ediliyor. Başrollerinde Erkan Sever, Ayça Varlıer, Ufuk Özkan, Mehtap Bayri'nin yer aldığı 'Kalk Gidelim 111. yeni bölüm'ünde yaşanacaklar haberimizde...
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

‘Kalk Gidelim 111. bölüm ne zaman saat kaçta?’, ‘Kalk Gidelim son bölüm neler oldu’ sorularının yanıtlarını sayfamızda bulabilirsiniz. TRT 1in güçlü kadrısuyla beğeni toplayan dizisi Kalk Gidelim, 111. bölümüyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Yayınlanan yeni bölüm fragmanına göre; Sevda, tarihi eser satışı yapan bir çetenin lideri olarak karakola alınmıştır. Sevda, Jandarma ifadesi sonrasında savcı tarafından sorgulanacaktır. İşte ‘Kalk Gidelim TRT izle’ bilgileri…

111. BÖLÜM 1. FRAGMANI

111. BÖLÜM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Diziseverlerin ilgiyle takip ettiği Kalk Gidelim dizisinin 111. bölümü, 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 20.00’de TRT 1’de yayınlanacak.

KALK GİDELİM SON BÖLÜM İZLE

TRT 1’in uzun soluklu dizisinin tüm bölümlerini BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz.

YENİ BÖLÜM NELER OLACAK?

Kalk Gidelim’in 111. bölümünde; Dudu’nun jandarmada sorgusunda düşünmeden verdiği ifadeyle Sevda, tarihi eser satışı yapan bir çetenin lideri olarak karakola alınmıştır. Sevda, Jandarma ifadesi sonrasında savcı tarafından sorgulanacaktır. Mustafa Ali’ler bu durumu Seyfettin’den gizlerler. Seyfettin ise karısının demir parmaklıklar ardında geceyi nasıl geçirdiğini merak ederken, Nurcan’ın markajına girer. Diyabet hastası olan Seyfettin, Nurcan’ın inanılmaz katı beslenme politikasına isyan etse de Nurcan geri adım atmaz.

Duru’nun Marmaris’teki kurstan dönmesi evde beklediği coşkuyu yaratmaz. Buruk bir sevinçle karşılanan Duru, olayın nedenini merak edince Mustafa Ali olanları anlatır. Seyfettin, böylece gerçeklerden haberdar olur.  Seyfettin soluğu adliyede alır.

Adliyede Seyfettin’i sakinleştirme işi Mustafa Ali’dedir. Mustafa Ali, Sevda için İzmir’in en iyi avukatını bulmuştur. Fakat Seyfettin ve Dal ailesindeki bu rahatlama çok uzun sürmez. Seyfettin gelen avukatı görünce kardeşini adliyede kovalar.

Öte yandan İnsaf ise Yıldız için Muğla’nın en pahalı avukatını bulamayıp, genç ve güzel kadınlardan oluşan on kişilik bir avukat ordusu tutunca işler iyice karışır.

Duruşmada Sevda,’bir ben yanayım onlar yanmasın’ düşüncesiyle tüm suçlamaları üzerine alır ve olanlar olur. Üstelik İzmir’den gelen avukat da duruşmayı kaçırmıştır. Ertesi gün duruşma yeniden yapılacaktır. Sevda özgürlüğüne kavuşacak mıdır?

Ercan’ın yoğurthanede işçilere söz verdiği primi dağıtması Meryem’in hoşuna gitmez. İşçileriyle konuşan Meryem patronluğunun; ağalığının hiçe sayıldığını düşünür. İşçiler bu konuşmaya çok bozulur. Ercan’ın ise işçileri kendi safına çekmeye çalışmasının bambaşka bir nedeni vardır. Bunu fark eden Veli Demir, Ercan’ı takibe alıp çok önemli bir ipucu bulur. Ercan ne işler karıştırıyordur?

111. BÖLÜM 2. FRAGMAN

SON BÖLÜM NELER OLDU?

Kalk Gidelim’in 110. bölümünde; Mustafa Ali ikinci kez batıp bunalıma girince Nurcan, kocası için psikolojik destek almaya karar verir. Ancak bunu gizli yapmak ister. Bir psikiyatr bulur ve durumu anlatır. Psikiyatr genç ve güzel bir kadındır. Mustafa Ali ile Nurcan’ın arkadaşı gibi tanışıp, sohbetlerinde Mumu’ya psikolojik yardım verecektir. Plan budur. Fakat genç psikiyatr Mustafa Ali’nin ismini bir yerden hatırladığını söyler. Mustafa Ali ile Psikiyatr arasında geçmişten gelen gizemli bir bağ vardır ama bu bağ nedir?
 
Dudu, altınları isteyen Şakir’e gerçeği anlatmak zorunda kalınca Şakir yıkılır. Çünkü Dudu altınları babasına göndermiştir. Durumu öğrenen Seyfettin bir plan yapar. Ancak yufka yürekli Seyfettin, bu işten, farkında olmadan çok büyük zararla çıkacaktır. Çünkü Veli Demir de bu Finansal krizin içindedir ve Seyfettin bunu bilmemektedir. Üstelik ‘küçük enişte’ Halil’e nakdi yardım gönderen sadece Dudu değildir. Bir kişi daha gizli gizli altın göndermiştir. Şeker hastalığıyla zaten başı belada olan Seyfettin üst üste gelen maddi darbelerle adeta kendinden geçer.
 
Öte yandan Şakir’in başı beladadır. Şakir, inşaatı denetlemeye gidince jandarmanın kendisini beklediğini görür. Jandarma Şakir’e evinden çıkan heykelcikleri sorar. Dudu, heykelcikleri el sanatları sergisinde sergilemiştir. Jandarma ile el sanatları sergisine giden Şakir’in başı çok büyük bir beladadır. Üstelik Dudu, verdiği ifadede öyle bir gaf yapar ki kaçakçılık olayı ‘çete’ boyutu alır. Peki ama bu çetenin lideri kimdir? Dal ailesini artık çok zor fakat bir o kadar da komik olaylarla dolu günler beklemektedir.

KALK GİDELİM KONUSU NE?

Ailesini geride bırakıp İstanbul’a giden Mustafa Ali’nin yıllar sonra iflas ederek zenginlik düşkünü karısı ve lüks içinde büyümüş çocuklarıyla tekrar köyüne dönüşünü konu alıyor. Kalk Gidelim yıllar evvel doğduğu topraklardan, geleneklerimizle büyüdüğü ailesinin yanından İstanbul’a yerleşmiş ve özünü unutmuş, biraz da yozlaşmış bir adamın, yıllar sonra İstanbul’da kurduğu kendi ailesiyle beraber tekrar baba ocağına ve özüne dönme serüvenini konu almaktadır. İstanbul’da tanışıp evlendiği karısı ve şimdi yirmili yaşlarda olan çocukları, kahramanımızın büyüdüğü ve yetiştiği ortamdan tamamen uzaktır. Kendisi de aradan geçen yaklaşık yirmi beş senede, ailesini, geleneklerini, adetlerini, yaşam tarzını ve hatta türkülerini bile unutmuştur.

İstanbul’un gündelik hayatının telaşında anne-babasından öğrendiklerini çocuklarına öğretmemiştir. Bu aslında ülkemizde yaşanmış ve yaşanmakta olan göç hikayelerinden yalnızca biridir. Mustafa Ali’nin hikayesini ilginç kılan ise yirmi beş yıl sonra yaşadığı yerlere, birlikte büyüdüğü insanlara ve doğaya mecburen de olsa geri dönmesidir.

Aslında gerçek şudur ki; hayat, köylünün olduğu yerdedir. Köylü, yaşamını, toprağı işlediği elleriyle ve alın teriyle idame ettirir. Zamanla köydeki yaşam, köylülerin dayanıklı ve kanaatkar yapıları bizim ‘İstanbullu’ aileye de geçecek, güzel günlerde olduğu gibi kötü günlerde de bir arada olmayı öğrenecekler, aile bağlarının aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır.

KALK GİDELİM OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Staff Film’in gerçekleştirdiği, senaryosunu Baykut Badem, Güliz Kucur, Hazan Toma ve Oktay Berber’in yazdığı, yönetmenliğini Hatice Memiş, Özgür Pak, Erkan Nurhan ve Yahya Samancı’nın üstlendiği Kalk Gidelim’in oyuncu kadrosunda; Erkan Sever (Mustafa Ali Dal), Ayça Varlıer (Nurcan Dal), Ufuk Özkan (Seyfettin Dal), Mehtap Bayri (Sevda Dal), Beyazıt Gülercan (Hacı Hüseyin Dal), Aslı Omağ (Meryem Kütük), Hayrettin Karaoğuz (Ercan), Tuğçe Karabayır (Ahsen Ağzade Dal), Yıldız Kültür (Mümine Dal), Gülderen Güler (Behice), Nilay Deniz (Nehir), Sinan Albayrak (Ali Demir), Cem Belevi (Sinan), Kerem Kupacı (Halil Kalkar), Emin Gürsoy (Sefer Zeytin), Kerim Yağcı (Kahya Bodur Sadık), Füsun Kostak (Nuriye Dal Kalkar), Andrey Polyanin Stan (Veli), Can Kıran (Samim Dal), Onur Seyit Yaran (Canberk Dal), Alper Saylık (Şakir), Sena Çakır (Dudu), İlayda Aydın (Badegül), Erdi Ünver (Bayram), Bengi Ceren Uluğ (Cennet), Ferhat Yılmaz, Zeynep Irgat, Nalan Okçuoğlu, Alican Okumuş, Ece Aydemir, Pelin Şahin gibi isimler yer alıyor.

KALK GİDELİM NEREDE ÇEKİLİYOR?

3. sezonuyla ekranlara gelen Kalk Gidelim’in çekimleri Muğla’nın Saburhane ve Yeşilyurt mahallelerinde gerçekleştirilmektedir.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kalk Gidelim 111. yeni bölüm özeti

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ