e
sv

Konami Konsol Oyunları Üretmeye Devam Edecek

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Konami, mobil oyun platformlarından büyük bir gelir ve başarı elde ettiği halde, konsollar için oyun geliştirmekten uzun bir süre daha vazgeçmeyeceğini belirtti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şirketin Avrupa Başkanlığını yapan Masami Saso, şirket mobil oyun platformlarında beklenenin üzerinde başarı ve gelir elde etmiş olsa da, konsol oyunları üretmeye devam edeceklerini ve yeni konsol oyunları üzerinde çalışmaya devam ettiklerini duyurdu. Şirket yetkilisi yaptığı açıklama da, yeni birçok oyun platformları olmasına ve gelecekte de artmasını tahmin etmelerine rağmen, üst düzey kaliteye sahip konsol oyunlarının Konami için hala büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Masami Saso: Konami konsol oyunları üretmeye devam edecek

Kanomi Avrupa Başkanı Masami Saso açıklamasında; “Konsol oyunları üzerinde, oldukça yenilikçi teknolojiler ve fikirlerle oyun piyasasına meydan okumaktayız. Bu başarıyı, diğer tüm platformlarla da uygulamaya gayret ediyoruz. Ancak her ne olursa olsun, konsol oyunlarımızda yine yenilikler yapmaya ve büyük çabalar göstermekten asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Saso: Bilmediğiniz birçok yeni projelerimiz var

Şirket yetkilisi yapmış olduğu açıklamanın devamında, 5 yılda şirket olarak iyi bir ivme yakaladıklarını, bunu ise PES serisi oyunların devamları da dahil olmak üzere sadece birkaç konsol oyunuyla elde ettiklerini söyledi. Saso iki markadaki yapımlarının, tamamen kamuoyu ile paylaşılmaya hazır halde bekletildiğini de söyledi. Şirketin konsol oyunlarındaki şuan için tek iddiasının PES olması ve mobil oyunlarda büyük çıkış yapmasına rağmen, konsol oyunlarından vazgeçmeden yeni oyunları oyun severlerin beğenilerine sunacaklarını açıklandı. 2018 yılında 50. Yaşını kutlayan oyun şirketi, bu süreç içerisinde Contra ve Castlevania gibi klasik oyunların yeniden yapılandırılmasını da duyurmuş ve klasik oyunlarını biraz daha ön plana çıkarmaya çalışmıştı.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Konami Konsol Oyunları Üretmeye Devam Edecek

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ