e
sv

Kronik hastalığı olanlar okula gitmeyecek

Kronik hastalığı olan lise öğrencileri uzaktan eğitim alabilecek. Öğrenciler, hastalıkları ile ilgili e-Nabız Sistemi'nden alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurabilecek. Liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılarak 31 Ağustos-11 Eylül'de yapılacak.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı iş ve işlemleri ile ilgili illere yazı gönderildi.

SORUMLULUK SINAVLARI 31 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Buna göre, ders yılı 31 Ağustos pazartesi başlayacak. Liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılarak 31 Ağustos-11 Eylül’de yapılacak. Sınavlar mümkün ise çok amaçlı salon, spor salonu, yemekhane gibi büyük mekanlarda uygulanacak. Bunun mümkün olmaması durumunda öğrencilerin oturma planı fiziki mesafe korunacak şekilde düzenlenecek.

HASTA ÖĞRENCİLERE UZAKTAN EĞİTİM İMKANI

Yüz yüze eğitim başladıktan sonra Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sisteminde kronik hastalıklar listesinde hastalığı bulunan resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencileri, durumları ile ilgili e-Nabız Sistemi’nden alacakları belgeyle okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebilecek.

Bu konuda, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince tedbirler alınacak.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kronik hastalığı olanlar okula gitmeyecek

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ