e
sv

Kurtalan Ekspres’in ‘ağlayan surat’ı hayatını kaybetti

Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço gibi kült isimlerin uzun yıllar yer aldığı Kurtalan Ekspres müzik grubunun efsane gitaristi Sefa Ulaştır hayatını kaybetti. İşte, 'Sefa Ulaştır'ın hayat hikayesi'...
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk müzik dünyasının en köklü gruplarından biri olan Kurtalan Ekspres’in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, grubun deneyimli bateristi Sefa Ulaştır’ın vefat ettiği açıklandı. Üzücü haber sonrası müzik dünyasından başsağlığı mesajları paylaşıldı.

Kurtalan Ekspres’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bagetlerin efendisi yaşam denilen uykudan uyandı. Mekanın cennet olsun büyük yürekli yol arkadaşımız. Can dostumuz. Seni çok özleyeceğiz.” Merhum baterist, ‘Bagetlerin Efendisi’ ve ‘Ağlayan Surat’ lakaplarıyla tanınıyordu.

SEFA ULAŞTIR KİMDİR?

Müzik kariyeri boyunca Cem Karaca, Erkin Koray, Barış Manço, Atilla Atasoy gibi büyük isimlerle çalıştı. Şubat 1975’te Cem Karaca’nın en önemli eserlerinden biri olan ‘Tamirci Çırağı’ ve ‘Mutlaka Yavrum/Kavga’ 45’liğinde yer aldı.

Cem Karaca tamamı yeni şarkılardan oluşan ilk uzunçaları (longplay) ‘Yoksulluk Kader Olamaz’ albümünde imzası vardı. 1975 yılında Barış Manço ve Kurtalan Ekspres’in Mersin Tarsus konserinde yer aldı. Sefa Ulaştır, 18 Ekim 2020 tarihinde hayata gözlerini yumdu.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kurtalan Ekspres’in ‘ağlayan surat’ı hayatını kaybetti

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ