e
sv

LGS boş kontenjanlar ve taban puanlar

Haziran ayında düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı'nda tercihler yapıldı ve 10 Ağustos tarihinde sonuçlar açıklandı. Sıra ise esas nakil başvurusuna geldi. Hiçbir okula yerleşemeyen ve yerleştiği okulu değiştirmek isteyen adaylar için birinci nakil işlemleri yapılacak. Peki LGS boş kontenjanlar ve taban puanlar nasıl öğrenilir ? e-Okul 1. nakil başvuruları nasıl yapılır? İşte detaylar…
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yerleştirme sonuçlarının ardından adaylar, LGS boş kontenjanlar ve taban puanlarını kontrol ediyor. e-Okul 1. nakil başvurularının nasıl yapılacağını öğrenenler, tercihlerini ona göre yapıyor. Fen liseleri, sosyal bilimler lisesi ve anadolu liseleri 100, Anadolu imim hatip liselerinde yüzde 99.8 mesleki ve teknik anadolu liselerinde ise yüzde 97’lik bir doluluk oranı sağlandı.

NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Yerleştirme esas nakil tercihleri ortaöğretim kurumları tercih ve yerleştirme takvimine göre iki döneme ait alınacak yerleştirme esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 17 Ağustos 2020 ve 24 Ağustos 2020 tarihinde duyurulacak.

Yerel yerleştirme ve sınav ile öğrenci alan okullardan hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler il-ilçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına başvurmaları halinde yerel yerleştirme ile nakil kabul eden okullara 24-26 Ağustos tarihinde komisyon tarafından yerleştirilecek.

Tercihler veliler ve öğrenciler tarafından https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden veya ortaokul ve imam hatip ortaokul müdürlüklerinde yapılabilecek. Tercihler İlgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak ve tercih işlemleri https://www.meb.gov.tr veya https://eokul.meb.gov.tr internet adresleri üzerinden yayımlanan tercih listesine göre yapılacaktır.

LGS NAKİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

LGS yerleştirmeye esas 1. nakil başvuruları 10 Ağustos tarihinde başlayacak ve 14 Ağustosta son bulacaktır. Bir okula yerleşmeyen yada yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler ise 1. nakil başvurularını 15 Ağustos’a kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

LGS boş kontenjanlar ve taban puanlar

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ