e
sv

Libya’nın başkenti Trablus’ta orduya ait bir mühimmat deposunda patlama meydana geldi.

Libya'nın başkenti Trablus'un batısında Libya ordusuna ait bir mühimmat deposunda patlama meydana geldiği belirtildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, başkentin batısında yer alan Cenzur bölgesindeki depoda büyük bir patlama yaşandı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Libya’nın başkenti Trablus’un batısında Libya ordusuna ait bir mühimmat deposunda patlama meydana geldiği belirtildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, başkentin batısında yer alan Cenzur bölgesindeki depoda büyük bir patlama yaşandı.

ÖLEN YA DA YARALANAN YOK

İlk belirlemelere göre patlama sonucu ölen veya yaralanan olmadı. Patlamanın orduya bağlı Sidi Bilal kampında yaşandığı ihtimali üzerinde durulurken, mühimmat deposundaki birkaç roketin ise çevredeki sivil yerleşim alanlarına düştüğü kaydedildi. Olaya ilişkin resmi makamlardan henüz açıklama yapılmadı.

HAFTER YETİM ÇOCUKLARDAN ORDU KURDU

Öte yandan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti, (UMH) tarafından ağır yenilgiye uğrayan Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri darbeci Halife Hafter, Trablus’ta savaşmak için yetim çocuklardan ordu kurdu.

Hafter güçlerinin yanında savaşmak için yetimhaneden alınan ve ismi açıklanmayan 4 erkek çocuk, Trablus’da savaşmak için aylık 1000 Libya Dinarı (4 bin 870 TL) ücret aldıklarını ifade etti. Libya medyasında paylaşılan fotoğraflarda, 16-20 yaşları arasındaki çocuk ve gençlerin silah kuşandığı görüldü.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Libya’nın başkenti Trablus’ta orduya ait bir mühimmat deposunda patlama meydana geldi.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ