e
sv

Marvel’s Spider-Man oyunu İnceleme

Spider man sadece süper kahraman değil: Herkesin çokça sevdiği ve Marvel evreninde önemli bir yere sahip olan Spider Man, 2018 yılında çıkarılmış olan oyun ile kendini bir daha sevdirdi ve çekti. Bizde bugün sizlere Marvel’s Spider-Man oyununu inceleyerek siz değerli oyunseverler ile paylaşacağız.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Spider man sadece süper kahraman değil: Herkesin çokça sevdiği ve Marvel evreninde önemli bir yere sahip olan Spider Man, 2018 yılında çıkarılmış olan oyun ile kendini bir daha sevdirdi ve çekti. Bizde bugün sizlere Marvel’s Spider-Man oyununu inceleyerek siz değerli oyunseverler ile paylaşacağız.

Stan Lee ve Steve Ditko adlı kişilerin yazmış olduğu, Türkçe adı ile Örümcek Adam’ın bu kadar çok kişi tarafından sevilip hayran duyulmasının aslında birden fazla nedeni bulunuyor. Bizim görüşümüze göre sevilmesinin asıl nedeni ne kostümü, ne de düşmanlara korku vermesi. Asıl bu süper kahraman için önemli olan, bu kadar süper güce sahip olup da hayatın zor koşulları ile oldukça fazla boğuşmasıdır. Bizlerin bu kadar çok sevmesinin en büyük nedeni bu olabilir.

Oyundaki asıl hikaye ise kahramanımız olan Peter Parker’in, geçim sıkıntısı ile boğuştuğu ve para biriktirmek amaçlı koymuş olduğu kumbara gözümüze ilişiyor. Oyun içerisinde hikaye içerisinde bu kısımlara tam tadında değinmiş olması da, bizim oyunda keyif aldığımız noktalardan bir tanesi. Yani bahsedecek olursak, oyunda bulmuş olduğunuz herhangi bir eşya ya da örnek olarak bir gazete küpürü, Peter Paker karakterine gönderme olarak yayımlanmış bir şekilde, oyunun tam anlamı ile ne kadar detaylı olduğunu gözler önüne serebiliyor. Gönderme dediğimiz sırada oyun içerisinde gerçekten etkileneceğiniz birçok sürprizin de bir arada bulunmuş olduğunu söyleyebiliriz.

Spider Man ile aksiyona koşun: Manhattan Adası içerisinde geçen oyunda, gerçekten çok güzel bir şekilde anlatıldığını, birçok şeyin barındığını söyleyebiliriz. Telsiz istasyonları sayesinde senkronize edilip açılan Manhattan Adası’nda sırt çantası, çeşitli bazı suçlar, çeteler, bazı önemli alanları fotoğraflama ya da Harry’nin araştırma için yer aldığı bölgeler gibi ek şeyler de düşünülmüş. Bu da ana göreve devam etmek istemeseniz dahi, gerçekten dolu bir oyun içerisinde yapacak birçok görev ve eğlence bulabiliyorsunuz.

Peter Parket adlı karakterin tam olarak 8 sene sonrasında, ısırılmasından bahsedilen konuyu anlatmakta olan Spider Man  oyunu, aslında hikaye bazında çoğu kişinin bildiği olayları anlatıyor. Ancak bunun dışında da ilave edilen bazı önemli detaylar, hikayelerin sürekli belli bir düzeyde seyretmeyip inip çıkışlı bir şekilde devam etmesi de, oyunu gerçekten güzel kılan bir diğer güzellik diyebiliriz. Örnek verecek olursak, ayarında kullanılmış olan kullanılmış dram faktörü, gerçekten güzel bir tat vermiş diyebiliriz. Bunun haricinde eğlenceli vakitler ve aksiyonun da yer alması ile her duyguyu oyun içerisinde bize yaşatmayı hedeflemiş.

Oyuna ilk başladığınızda tuş kombinasyonu açısından ilk olarak baya kafanız karışabilir ve zorlanabilirsiniz ancak birkaç saat içinde tamamı ile adapte olarak oyuna devam edebiliyorsunuz. Oynanış bakımından diğer oyunlara göre farklı bir kombinasyon içeriyor. İlk olarak başlanılan görev içerisinde, serbest olarak binalar arasında süzülüyorsunuz ve gerçekten bunun bile oldukça eğlenceli ve zevkli bir başlangıç olduğunu söylemek gerek.

Ağ atmak ve bu ağ ileri beraber örümcek adamımızın ileri atılması, bunun haricinde belirli görevlerde dövüş efektlerinin yer alması ile beraber kendinizi bir süper kahraman gibi hissedeceğinize eminiz. 
Kısaca özet geçecek olursak, süper kahraman oyunları arasında oynanma ve zevk bakımından en iyi oyunlar arasında kesinlikle yer alabileceğini söyleyebiliriz. Eğer siz de gerçekten süper kahraman olarak Örümcek Adam’ı seviyorsanız kesinlikle gidip almalı ve oyunu denemelisiniz. Her ne kadar ufak bazı eksiklikleri bulunuyor olsa da, oyun akışı ile beraber hepsi unutuluyor ve size sadece güzel bir oyun seyri sunuyor. Dramatik ve ara sahneleri ile özellikle ilgi çeken oyunu size kesinlikle tavsiye edebiliriz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumları OKUYUCU YORUMLARI 😊

Sıradaki içerik:

Marvel’s Spider-Man oyunu İnceleme

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ