e
sv

MEB E-Okul kayıt tarihleri ne zaman?

Eğitim öğretim takviminin kesinleşmesinden sonra veliler ilk ve orta okullara nasıl kayıt yaptıracaklarını araştırıyor. Kayıt işlemi yapacak olanlar 2020-2021 Öğetim Yılı öncesinde - İlkokul - Ortaokul e-Kayıt ekranından sonuçlar sayfası üzerinden okul bilgilerine ulaşabilecek. Peki ilkokul ve ortaokul kayıtları ne zaman yapılacak? İşte MEB e-Okul kayıt tarihleri…
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, okullar 31 Ağustos tarihinde uzaktan olarak eğitime başlayacak. Kademeli yüz yüze eğitim ise 21 Eylül tarihinde başlayacak. Değişen tarihler nedeniyle veliler ise çocuklarını okullara nasıl ve ne zaman kayıt ettireceklerini merak ediyor. Peki İlkokul ve ortaokul kayıtları ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde…

OKUL KAYITLARA NE ZAMAN?

Bu sene okullar 31 Ağustos tarihinde uzaktan, 21 Eylül’de yüz yüze eğitim vererek açılacak. Bu detaylara bakıldığında kayıtların 31 Eylül’e kadar yapılması bekleniyor. Kayıt ile ilgili detaylı bilgiler ise e okul üzerinden öğreniliyor. Konu ile ilgili detaylı açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

LİSE KAYITLARI NE ZAMAN?

Lise kayıtları ile ilgili henüz güncel bir açıklama yok. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

E KAYIT SİSTEMİNDE OKULLAR BELLİ OLDU

2020-2021 eğitim-öğretim yılı, , e-Kayıt sistemi üzerinden okul kayıt sonuçları görüntülenecek. Kayıtlı oldukları okulu öğrenmek isteyenler ise, sisteme giriş yaparken TC no ve doğum yılı bilgileri ile giriş yapılacak. e-Okul kayıt sorgulama ekranı ile ilgili detaylar ise şöyle: MEB’in e-Okul sitesi üzerinden 2020-2021 Öğretim Yılı Okul Öncesi – İlkokul – Ortaokul e-Kayıt Sonuçları adı altında elektronik tablosundaki linke tıklayarak giriş yapılabilecek. Çıkan tabloda verilen giriş kodu bölümündeki rakam ve/veya harfi Giriş Kodu bölümüne yazdıktan sonra T.C. kimlik numarası ve doğum tarihini gün/ay/yıl şeklinde tabloya girerek çocuğun kayıt edildiği okulu görebilirsiniz.

KAÇ YAŞ ÖĞRENCİLER İLKOKULA BAŞLAYABİLİR?

69, 70, 71 aylık çocukların okulları bir sene ertelenebilir. Bu çocuklar istenilirse anasınıfına kayıt olabilirler. 66,67,668 ayını tamamlayan çocuklar velileri isterlerse dilekçe ile birinci sınıfa kayıt olabilirler. 72 aydan daha büyük çocukların ilkokula kayıtları ise zorunludur. Bu durumlarda sağlık raporu ise geçersizdir. Ailelerin ilkokula kayıt erteleme hakları ise yoktur. Çocuğunuzunu ilkokula kaydettireceksiniz eğer kayıt olacağı yıl için Eylül ayında 69 ayını tamamlamış olmalıdır.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelgeye göre 2020 – 2021 yılı eğitim öğretim yılı 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak. 18 Haziran 2021’de kapatılması beklenen okullarda birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020’de, yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021’de gerçekleştirilecek.

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK?

Çocuğum hangi okula gidecek modülü Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sistemi üzerinden görüntülenebilecek. Bakanlık tarafından kayıt ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Kayıtlar konusunda açıklama geldiğinde sitemizde yer alacak. Veliler, Millî Eğitim Bakanlığı’nın http://e-okul.meb.gov.tr internet adresinde çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu öğrenebilecekler.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

MEB E-Okul kayıt tarihleri ne zaman?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ