e
sv

Microsoft’tan Joe Biden’a uyarı! Seçim kampanyası Rus hacker’ların hedefinde

Microsoft, Amerika'da Demokrat Parti'nin başkan adayı olan Joe Biden'a danışmanlık yapan şirkete Rusya tarafından desteklenen hackerler tarafından hedef alındığı uyarısında bulundu.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amerika basını Rus hackerların ABD’de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde demokratların adayı olan Joe Biden’ı hedef aldığını yazdı. Yayimlanan haberde üç kaynağın verdiği bilgiye göre hackerlar SKDKnickerbocker (SKDK) adlı iletişim şirketinin personelini hedef aldıkları kaydedildi.

SKDK’nin başkan adayı Joe Biden’ın yanı sıra diğer önemli Demokrat Partili kişilere de danışmanlık sağladığı kaydedilirken bu girişimlere karşı aldığı önlemleri bilen bir kaynak, hackerların saldırılarında başarısız olduğunu ve şirketin ağına ulaşamadıklarını belirtti. İsmini açıklamayan kaynak, “İyi korunuyorlar bu yüzden herhangi bir sızma yaşanmadı” dedi.

SKDK Başkan Yardımcısı Hilary Rosen konuya ilişkin açıklama yapmadı. ABD’de istihbarat kurumları yabancı güçlerin Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerini etkilemek için çeşitli girişimlerde bulunabileceği şeklinde uyarılarda bulunmuşlardı.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Microsoft’tan Joe Biden’a uyarı! Seçim kampanyası Rus hacker’ların hedefinde

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ