e
sv

Minecraft sanal asistanı yayınlandı

Eski popülaritesini kaybettiği söylenen Minecraft son dönemlerde PewDiePie ile birlikte eski havasını yakalamış bulunuyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yapmış olduğu atılımlara bir de sanal asistan ekleyerek bu süreci devam ettirmek istiyor. Sosyal medya liderlerinden Facebook ile ilgili bir sanal asistanın hazırlanmakta olduğu biliniyor. Facebook oldukça ilgi görmekte olan oyun sandbox oldukça ileri düzeyde bir sanal asistan geliştiriyor. Bu atılımın gerekçesi ve hedefi olarak sosyal medya devi Facebook, yapay zekanın bazı işlemlerdeki eksikliklerinin son verilmesini hedefliyor. Facebook araştırma ekibi tarafından geliştirildiği bilinen Minecraft sanal asistanı diğer sanal asistanlardan farkı olarak insanlar ile etkileşime geçebileceği ve bunun yanı sıra oyuncunun isteklerini yerine getirebileceği söyleniyor.

ÇOKLU İŞLEM GERÇEKLEŞTİREBİLECEK Mİ?

Bu yapılanlar sayesinde yapay zekanın bundan sonra çoklu işlem kabiliyetinin kazandırılması için uygun bir ortamın sağlanacağı bilinmektedir. Bu oyunun aktif olarak kullanıcı sayısının 91 milyon olduğu gerçeği bilinmektedir. Arthur Szlam Facebook araştırma ekibi olarak durumu bu oyundaki oyuncuların bu oyun içerisinde yapmak istedikleri şeylerin nerede ise sınırsız olduğunu, oyuncuların RAM sınırlarına göre haritalara blok sığdırabildiklerini dile getirmiştir.

ERKEN SÜRÜM YAYINLANDI

Bu sanal asistanının ilgilisi çekmesi muhtemel milyonlarca insan olduğu bilinmektedir. Bu kişilere büyük bir müjde verilmiştir. Bu sanal asistanın denenmesi ve neler yapabileceğinin görülebilmesi maksadı ile firma erken bir sürüm yayınlamış bulunmaktadır. Bu durum sanal asistan konusunda merakla bekleyen büyük bir kitleyi sevindirmiştir. Bu sanal asistanın nasıl kullanılacağı çeşitli şekillerde anlatılmıştır. Birçok site içerisinden bu asistanın indirilmesi mümkündür. Bu siteler aracılığı ile bu asistanın nasıl kullanılacağı öğrenilebilir. Minecraft’tan daha fazla bir şekilde verim alınmasına bu asistan aracılığı ile kesin gözü ile bakılmaktadır. Bu yeni sanal asistanı kullanmaya başlayan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bu asistan ile ilgili çeşitli yorumlar sitelerde bulunmaktadır. Bu kullanım ile birlikte asistanın iyi veya kötü yönleri kullanıcılar tarafından yorumlanmakta ve firma gerçek sürümündü bu sıkıntıları çözmesi için çeşitli uyarılar yapılmaktadır. Bu ön sürümün bir sebebi de sanal asistan içerisindeki aksaklıkların kullanıcılar tarafından görülerek uyarılması maksadıyladır. Hem kullanımın öğrenilmesi hem eleştirilerin eklenmesi oldukça önemlidir.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumları OKUYUCU YORUMLARI 😊

Sıradaki içerik:

Minecraft sanal asistanı yayınlandı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ