e
sv

Moda, Güzellik, Tasarım Blog Yazarı Rengin Hanım Sorularımızı Yanıtladı.

Moda, Güzellik, Tasarım blog Yazarı Rengin Hanım ile Röportaj yaptık. 😊 Kıymetli yazarımız edinmiş olduğu bilgi, deneyim, tecrübenin nacizene sözleriyle içinde bulunduğu adanmışlığın anlamlı bir gönüllük işi olduğunu vurguladı. 😉 Blog yazarlarına ipuçları vermeyi de unutmadı. 🙂 Bu güzel ve anlamlı Röportajı benimle paylaştığı için kendisine canı gönülden teşekkür eder, başarılarının devamını tüm samimiyetimle dilerim. 😊
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

😊 Rengin hanım, bize kendinizden bahseder misiniz?

İstanbul doğumluyum ve halen tüm karmaşasına rağmen sevmekten vazgeçemediğim şehir olan İstanbul’da yaşamaya devam ediyorum. Meraklı, araştırmayı seven ve sözel çalışmalara ilgi duyan kişiliğim nedeniyle üniversitede Gazetecilik bölümünü tercih ettim. Genellikle pozitif, ılımlı ve yeni arkadaşlıklar kurmaktan hoşlanan biri olduğum söylenir. Hayatı kolaylaştıranların ve zorlaştıranların da insanlar olduğunu düşünmüşümdür. Bu nedenle zorluk oluşturmak yerine her olayda çözüm arayan bir yaklaşım sergilerim.

Ayrıca ilgi duyduğum konularla ilgili güncel haberleri sıkı sıkıya takip ederim. Her insanın hayata daha güzel bakması için de bir hobi edinmesi gerektiğine inananlardanım. Bu düşünceden yola çıkarak birazdan daha detaylı olarak ele alacağım bloğum Stil Meleği’ni kurdum.

😎 Blog ile nasıl tanıştınız?

İş hayatına adım attığımda bir şirkette Halkla İlişkiler departmanında görev aldım. Bloglarla tanışmam tam da bu dönemde oldu diyebilirim. Marka ve ürün tanıtımında blogların önemli bir yere sahip olduğunu gördüm. Ayrıca her bloğun da ürün tanıtımı odaklı olmayıp, kişisel blog şeklinde yönetilerek hayattan kesitlere yer verdiğini gözlemledim.

Açıkçası yazı yazmayı çok seven biri olarak blog çalışmalarının büyük keyif veren uğraşlar olduğu dikkatimi çekti. Çünkü her insanın ilgi alanı ve hikayesi başkadır. Blog sayesinde her insan kendi ilgi alanı çerçevesinde paylaşım yapabilir. Bu benim için çok etkileyiciydi. Sonuçta tamamen sizin yazdığınız hatta isterseniz fotoğraflarını da sizin çektiğiniz mikro bir medya alanı haline geline gelen bloglar sayesinde kişinin ufkunun genişleyeceğini düşündüm. Ardından da bir blog açıp, kendi ilgi alanım çerçevesinde içerikler üretmeye başladım.

😍 Moda, Güzellik, Tasarım bloğu yazarı olmanın sizin hayatınızdaki anlam ve önemi nedir?

Hayatta en ilgili olduğum konular; moda, güzellik ve tasarım ile ilgili içeriklerdi. Bu alanlara çoğu kadının ilgili olduğu konusunda hemfikiriz sanırım. 😊 Ben de bu alanlardaki trendlere yer veren içerikler paylaşmayı istiyordum. Sonrasında blog açma fikri oluştu ve büyük keyif aldığımı gözlemlediğim bir hobi haline geldi.

Bu üç kategoride dönemin ilgi çeken trendlerine bloğumda yer vermek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü keyif aldığım konularda içerik üretiyorum ve bu sayede hobimi hiç sıkılmadan devam ettirme fırsatı yakalamış oluyorum.

🤩 Blog yazarı olmak isteyen yazar adaylarına görüş, öneri ve deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Blog yazarı olmak isteyenler için ilk önerim sabırlı olmaları yönünde. Blog yazmak dışarıdan çok kolay görünebilir ancak başarılı blogların sırrı genellikle düzenli olarak özgün içerikler paylaşmaktan geçiyor. Bir diğer kilit nokta ise sevdiğiniz konuda içerik üretiyor olmanız. Eğer ilgi alanınız dışında bir konuda blog açarsanız, yazı yazmak sizin için oldukça zor hale gelebilir. Bir zaman sonra bloğunuzu terk etme ihtimaliniz çok fazladır.

Bir diğer önemli konu ise kendinize has bir anlatım tarzına sahip olmanızın yaratacağı farktır diyebilirim. Internette binlerce web sitesi ya da blog mevcut. Özellikle didaktik cümlelerle dolu içerikler sunan bloglar daha kurumsal bir anlatım tarzına sahip olsalar da okur bağlılığı oluşturmaktan uzak kalabilirler. Bloğunuzun konusu çerçevesinde daha fark yaratan bir yazı ve anlatım diline sahip olmanızı öneririm.

Son olarak da blog tasarımı konusunun önemine vurgu yapmak istiyorum. Bloğumu ilk açtığımda özel bir tema yaptırmadan çalışmıştım ancak zamanla daha göze hitap eden bir blog tasarımı yaptırmanın önemini fark ettim. Ardından bloğuma sade ama şık bir tasarım yaptırdım ve çok faydasını gördüm.

🤔 Özgün içerik, reklam ve proje çalışmalarınız hakkında okuyucularınıza bilgi vermek ister misiniz?

Özgün ve düzenli içerik, blogların olmazsa olmazlarıdır. Başka bloglarda yer alan içerikleri kopyalamak elbette ki kabul edilemez bir durum. Bu nedenle bloğunuza sizin tarafınızdan yazılmış özgün içerikleri girmelisiniz.

Bir diğer önemli konu ise içerik paylaşımının düzenli olması. Bir blog 3 ayda bir güncelleniyor, diğer ise her gün güncelleniyorsa sizce hangisi daha başarılı bir blog haline gelir? Elbette düzenli güncellenen blogların başarı merdivenlerini daha hızlı çıkacağı görülüyor.

🤗 Stilmelegi.com’un başlangıç, şimdi ile daha ilerisi hakkında oluşturmak istediğiniz tasarım ve yeni akımlar var mı?

Açıkçası bloğumla ilgili en önemli hedefim, okuyucu sayısının artması ve sadık bir okur kitlesinin oluşması. İkinci hedefimse içerik ürettiğim kategorilerde öne çıkan bir blog haline dönüşmesi, bilinirliğinin artması yönünde. Bunların hepsinin zaman ve emek istediğinin bilincindeyim. Düzenli çalışmalarla bloğumun çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

Reklam ve proje konusunda ise şu anda herhangi bir çalışmam yok ancak zaman içerisinde bloğumun konusuyla uyumlu reklam çalışmaları olacağını öngörüyorum.

😉 Sosyal Medya Yönetimi hakkında deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Sosyal medya uygulamaları artık hayatımızın odak noktası haline geldi desek çok da yanlış olmaz bence. Özellikle Instagram’ın güçlü yükselişi ile hepimiz sosyal medyada daha fazla vakit geçirir olduk. Sosyal medyada kendi çektiğim görsellere yer vermeye gayret ediyorum. Instagram’da paylaşılan fotoğraflarda ışık ve görsel kalitesi büyük önem taşıyor. Ayrıca paylaşımlarımı bir bütünlük içerisinde yapmaya çalışıyorum. Hikaye paylaşımları profile dikkat çeken unsurlardan biri olduğu için her gün hikaye paylaşmaya gayret gösteriyorum. Çekiliş yapmak da takipçi artışında önem taşıyor ancak henüz denemedim.

👍 Kısacası benim blog hikayem de bu şekilde. 😊 Karşılıklı bilgi paylaşımı yapmak ve bloğumu daha bilinir kılmak açısından benim için önem taşıyan bu yazılı röportajı gerçekleştirdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Başarılar dilerim! 🙂

Saygılarımla
Rengin Hanım
www.stilmelegi.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Moda, Güzellik, Tasarım Blog Yazarı Rengin Hanım Sorularımızı Yanıtladı.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ