e
sv

Nerden baktığınız önemli

Taşındıkları yeni mahallede, karşı komşusunun çamaşırlarını balkona astığını gören evin hanımı, kocasına dönerek; Baksana demiş, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor herhalde, belki de doğru sabunu kullanmıyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Taşındıkları yeni mahallede, karşı komşusunun çamaşırlarını balkona astığını gören evin hanımı, kocasına dönerek; Baksana demiş, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor herhalde, belki de doğru sabunu kullanmıyor. Kocası hanımına bakmış, hiçbir şey söylemeden kahvaltısına devam etmiş. Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah, aynı yorumu yapmaya devam etmiş. Bir ay kadar sonra bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış. Bak demiş kocasına, çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba? Kocası uzun uzun karısına bakmış; Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim, ondadır demiş. Hayatta böyle dostlar. Baktığımız yer ve pencere önemli.

AYNI HİKAYE FARKLI PENCERE

Buna benzer bir başka hikaye ise şu şekilde cereyan ediyor. Aynı kalp rahatsızlığıyla aynı kaderi paylasan iki yaşlı adam aynı odayı da paylaşıyorlardı. Tek fark biri cam kenarında diğeri ise duvar dibinde yatıyordu. Cam kenarındaki yaşlı adam her gün camdan bakarak arkadaşına dışarısını anlatırdı. Bugün deniz sakin, yine de hafif rüzgar var sanırım çünkü uzaktaki teknenin yelkenleri rüzgarla doluyor. Park bu sabah sakin, iki salıncak dolu iki salıncak boş, dünkü sevgililer yine geldi, aynı yere oturup konuşmaya başladılar, el ele tutuştular, ne kadar da birbirlerine yakışıyorlar. Erguvan ağaçları ne kadar güzel açmış her yer mor bir renk almış, erik ağaçları da beyaz çiçekleriyle onlara eşlik ediyor. Denizin üzerindeki martılar ne güzel de suya dalıyorlar, bugünkü yemeklerini arıyorlar. Günler böyle geçip gidiyordu ta ki cam kenarındaki yaşlı adam kalp krizi geçirene kadar, o anda duvar kenarındaki adam düğmeye bassa kurtaracaktı arkadaşını ama şeytana uydu, bunca zamandır sadece dinleyebiliyordu, artık görebilirdi de, iste bunun için düğmeye basmadı ve hemşireyi çağırmadı. Aynı kaderi paylaştığı kişiyi ölüme gönderdi, ama o bunun haklı bir savunma olduğunu düşünüyordu Ertesi gün hasta bakıcılar ölen yaşlı adamın yerine kendisini koymaya gelmişlerdi. Hemen yatağının yerini değiştirdiler, işte o günlerdir bakmak istediği manzarayı nihayet görecekti. Başını kaldırdı ve pencereden baktı, gördüğüne inanamadı. Sadece simsiyah bir duvar vardı. Hayat sizin ona hangi pencereden baktığınıza bağlı. İşin olumlu tarafından bakarsanız gerek psikolojik gerekse hayati sorunlarınızı halledebilirsiniz. Sizin de buna benzer hikayeleriniz varsa bize gönderin yayınlamaktan memnun oluruz. Sağlıcakla kalın.

kaynak: not defteri

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumları OKUYUCU YORUMLARI 😊

Sıradaki içerik:

Nerden baktığınız önemli

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ