e
sv

Nintendo Switch Lite Satışları Rekor Kırıyor

Japonya’nın Sony Playstation ile birlikte dünyaya sunduğu oyun konsolu markalarından olan Nintendo Switch, daha fazla kişiye hitap etmeye devam ediyor. Son olarak daha ucuz ve daha az yer kaplayan modeli olan Nintendo Switch Lite, özellikle Uzak Doğu ve Avrupa ülkelerinde, rekora doymak bilmiyor. Piyasaya sunulduğu Eylül ayının ilk haftasında tam 10 milyonluk haftalık satış ile bu alanda rekor kıran Nintendo Switch Lite, rekorlarını tazelemeye devam ediyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Japonya’nın Sony Playstation ile birlikte dünyaya sunduğu oyun konsolu markalarından olan Nintendo Switch, daha fazla kişiye hitap etmeye devam ediyor. Son olarak daha ucuz ve daha az yer kaplayan modeli olan Nintendo Switch Lite, özellikle Uzak Doğu ve Avrupa ülkelerinde, rekora doymak bilmiyor. Piyasaya sunulduğu Eylül ayının ilk haftasında tam 10 milyonluk haftalık satış ile bu alanda rekor kıran Nintendo Switch Lite, rekorlarını tazelemeye devam ediyor.

Oyun Şirketleri İle Ortaklığının Meyvesini Topluyor

Nintedo’nun yeni nesil akıllı oyun konsolu olan Switch Lite, 30 milyonu geçerek daha fazla satış rekoru kırmaya devam ediyor. Ve bu alanda çok kısa sürede Playstation seviyesinde bir oyun konsolu üretmiş olabilecek. HD Rumble, IR Motion Camera ve hareket algılayıcı sensörlere sahip olan Joy-Con ile birlikte sunulan cihaz, tam bir oyun keyfi yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Bildiğiniz gibi özellikle Japonya’da sadece Nintendo Switch markası için özel olarak oyun şirketleri tarafından oyunlar üretiliyor. Wii ile birlikte piyasaya sürülen bu oyunlar, başka platformlara servis edilmiyor. İşte bunun meyvesini aldığını söylemek mümkün.

Playsation Go’yu Geride Bıraktı

Bir zamanların en fazla tercih edilen oyun konsollarından olan Playsation Go’ya fark atan Nintendo Switch Lite, artık bu alanda ki en büyük seçeneklerden biri olmuş durumda. Nintendo Switch Lite oyun konsolunu diğer oyun konsollarından ayıran en önemli özelliği sadece kendisine özel olarak geliştirilen oyunlar değil; aynı zamanda oldukça hassas hareketlere karşı dahi duyarlı olması ve oyun deneyimini son derece mükemmel bir şekilde yaşatması. Bakalım önümüzdeki günlerde Nintendo Switch Lite kaç milyonla seriyi kapatacak? Hep birlikte göreceğiz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Nintendo Switch Lite Satışları Rekor Kırıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ