e
sv

Overwatch Hile için Yeni Önlemler Alıyor

Overwatch oyunu için yeni hile koruma sistemi geliyor. Overwatch hile yapılmasını engellemek için neler kullanacak? Yeni sistemde öne çıkacak güvenlik önlemleri neler?
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Online oyunların en büyük sorunlarının başında hile kontrolü geliyor. Oyuncuların oyunlarda hile kullanması, hem oyunu hem de diğer oyuncuları etkiliyor. Böyle durumlarla karşı karşıya kalan yapımlardan birisi de Overwatch. Daha doğrusu Overwatch en fazla hile kullanılan oyunlar arasında yer alıyor. Bunu engellemek isteyen Blizzard ise sürekli yeni önlemler almaya devam ediyor. Firma son olarak hile yapılması durumunda oyunun sona ermesi gibi bir önlem kararı üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı.

Overwatch Hileye Karşı Kararlı

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, Overwatch içerisinde hile yapıldığı anlaşıldığı zaman otomatik olarak oyunlar kapatılacak. Maçların hile tespit edilmesi durumunda kapatıldığını göreceğiz. Hile yapan kullanıcı tespit edilecek ve hile yapan kullanıcı ceza puanı alacak. Diğer kullanıcılar ise herhangi bir puan cezasıyla karşı karşıya kalmayacaklar. Bu kullanıcılar oyunun sonlanması durumundan başka bir sorun yaşamayacak. Maçın kapatılmasının ardından hile yapan kullanıcılar için sadece puan cezasının gündemde olmadığını belirtelim. Bunun dışında farklı yaptırımların da sunulması bekleniyor.

Yaptırımların neler olduğu konusunda ise en ufak bir açıklama yapılmadı. Yeni bir hile tespit edildiği zaman maçların iptal edilmesi uygulamasının başlamasının ardından cezalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak mümkün olacak. Bunun dışında Overwatch ekibinin hile denetimini nasıl yapacağı ve hile denetimi için nasıl önlemler alacağı konusunda da bilgiler paylaşılmadı. Yani hilecilerin nasıl tespit edileceğin ilişkin yeni yöntemlerin de açıklanmadığını belirtelim. Bunun için ilerleyen dönemlerde de açıklamalar yapılması beklenmiyor. Güncellemeden sonra aktif olması beklenen hile engelleme teknolojisinin ne kadar etkili olacağını zaman gösterecek. En azından bunun için yeni çalışmalar yapılmaya başlandı.  

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Overwatch Hile için Yeni Önlemler Alıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ