e
sv

Oylum Talu kimdir? Tecrübeli ekran yüzünün biyografisi…

Habertürk TV ekranlarının tanınan ekran yüzlerinden biri olan Oylum Talu, bir dönem 'Yetenek Sizsiniz Türkiye' yarışmasında jüri üyeliği yaptı. İki kez evlenip boşanan Oylum Talu, ikiz bebek annesi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar Kahraman Tazeoğlu, ‘Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum Talu’ aslı masal kitabını, ekranların popüler sunucusu Oylum Talu için 2011 yılında yazdı. Verdiği bir röportajda, daha önce arkeolog olmak istediğini fakat geleceğinin parlak olmaması nedeni ve film yönetmenliğine ilgi duyduğu için üniversitede sinema bölümünü tercih ettiğini söyledi. Habertürk TV sunucusu Oylum Talu’nun, Habertürk gazetesi yazarı Umur Talu ile herhangi bir akrabalığı bulunmamaktadır.

OYLUM TALU’NUN HAYATI

9 Ağustos 1976 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV bölümü mezunudur. Babası kimya mühendisi olup, Aliağa Rafinerisi’nin işletme müdürüdür. Annesi ise coğrafya öğretmenidir. ABD’de yaşayan bir abisi vardır. Teyzesi Aysel Okan, ilk kadın gazetecilerdendir. Philip MorrisSA’nın genel müdürü Turhan Talu amcasıdır.

Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ yarışmasında Hülya Avşar’ın yerine geçici olarak jürilik yaptı. Habertürk TV’de ‘Burası Hafta Sonu’ ile ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ programlarını ve Bloomberg TV’de ise ‘Emlakta Bugün’ ve Faruk Bayhan ile birlikte ‘İkonoskop’ isimli programlarında yer aldı.

Müjdat Gezen Sanat Okulu’nda televizyon, röportaj ve söyleşi dersleri verdi. Kadir Has Üniversitesi’nde doktora yaptı. Ekim 2005’te iş insanı Mert Çelet ile “Hatam” dediği bir evlilik yaptı. Ocak 2007’de boşandı. Boşanmasının ardından Hakan Yangın ile evlenmek üzere ABD’ye yerleşti. Fakat evlenmeden ayrıldı ve Türkiye’ye döndü. 20 Nisan 2013’te evlendiği Methi Bengisu ile Mayıs 2020’de boşandı. 2016 yılında ikiz bebek dünyaya getirdi.

KENDİ ADINA MASAL KİTAP YAZILDI

Yazar Kahraman Tazeoğlu, 2011 yılında Oylum Talu için, ‘Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum Talu’ adında bir masal kitabı yazdı. 6 Nisan 2011 tarihinde, ‘2010 Yılı Televizyon Yıldızları’ ödül töreninde sunuculuk yaptı. 1976 doğumlu olan Oylum Talu, 2020 yılı itibariyle 44 yaşındadır. Boş zamanlarında hobi olarak piyano ve gitar çalmaktadır. Oylum Talu 1.70 metre boyunda, 57 kilo ve aslan burcudur. Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @oylumtalub kullanıcı adıyla yer almaktadır.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Oylum Talu kimdir? Tecrübeli ekran yüzünün biyografisi…

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ