e
sv

Özgün İçeriğin Önemi ve Zorlukları Nelerdir?

Yazarlık, internet üzerindeki tanıma göre; yazılı içerik üretebilen herkes için kullanılmaktadır. Fakat günümüzde yazılı içeriği nasıl ürettiğinizin oldukça önemi olmaktadır ancak bu şekilde diğer yazarlardan ayrılabilirsiniz. Yaratmanız gereken ilk farklılık özgünlük olacaktır. Bu yüzden özgün içerik yazarlığından kısaca bahsedelim.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Özgün içerik yazabilmek için, cümlelere kendi anlamlarınızı yüklemelisiniz. Herhangi bir yerden alıntı yapmak yerinde, sadece fikir almak ortaya çıkaracağınız yazının farklı ve bir adım önde olmasını sağlar. Cümleleri özenle kurarak, her bir sözcüğe kafanızdaki anlamı en iyi şekilde yüklemelisiniz. Bir diğer yandan oluşturacağınız özgün içerik, Google arama motorları tarafından daha çok dikkat çekecektir. Ne kadar özgün olursanız o kadar ileride olursunuz.

Özgün İçeriğin Önemi Nedir?

İnternet ne kadar gelişirse her sektör o kadar rekabete girer. Bu yazarlık mesleği için de geçerli olmaktadır. Diğer yazarlardan farkınızı ancak özgün olarak ortaya koyabilirsiniz. Tabi bunun yanında makalenin geneline, yazım ve noktalama hatalarına dikkat etmeniz gerekecektir.

Eğer bir site sahibi iseniz özgün içerik sizi daha canlı tutarak Google arama sayfalarında üste çıkartacaktır. Alıcı kişi diğer yazarlara göre nasıl yazdığınıza oldukça dikkat edecektir. Özgün içerik yazmaya çalışırken ana verilen konudan çıkmamaya da özen göstermelisiniz.

Kısaca özgün içeriğin sağladığı yararları maddelere dökmemiz gerekirse; Google üzerinde kendinizi ön plana çıkarırsınız. Eğer web siteniz varsa web sitenizin, eğer yazarsanız kendinizin adını kolaylıkla duyurabilirsiniz. Herkesin kolaylıkla yazamadığı konuları yazmaya başlayarak, kendinizi geliştirirsiniz. Ziyaretçilerinizin veya alıcılarınızın tekrardan sizi seçmesine sebep olursunuz. Zaman ilerledikçe ise kendinize ait bir tarz belirlemiş olursunuz.

Peki Özgün İçerik Yazmanın Zorlukları Nelerdir?

Her zaman özgün içerikler çıkaramayabilirsiniz. Bazı durumlarda verilen konuları deneyimlemiş olmanız gerekir. Eğer deneyim yaşamamışsanız ihtimaller ile bir yazı oluşturmaya çalışırsınız. Bu durum ise pek sağlıklı olmayabilir. Bu yüzden bilgi sahibi olmadığınız konularda derinlemesine araştırmalar yapmalısınız. Başka bir seçeneğiniz ise beyin fırtınası olabilir. Çevrenizdekiler ile bu konular hakkında tartışmaya girdikten sonra, işinizin başına geçerek daha kaliteli yazılar ortaya çıkarabilirsiniz. Uzaktan bakıldığı zaman çok kolay gelen özgün içerik, kelimelere anlam veremeyen bir yazarsanız sizin için hiç de kolay olmayabilir.

avast lisans
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Özgün İçeriğin Önemi ve Zorlukları Nelerdir?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ