e
sv

Panagiotopoulos’un, kaptanı tebrik etti

Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos, Doğu Akdeniz'de Türk gemisine yanlışlıkla çarpan Yunan gemisinin kaptanını tebrik etti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos, geçen hafta ‘kazayla’ Türk gemisine çarpan Yunan fırkateyninin kaptanını tebrik etti. Yunan Kathimerini gazetesinde yer alan habere göre, Limnos adlı Yunan gemisinin kaptanı Ioannis Salaries, Bakan Panagiotopoulos’a görevini yaptığını ifade etti.

KAPTANI TEBRİK ETTİ

Yunan gazetesi, Panagiotopoulos’un, kaptanı tebrik ederek olayın resmi olarak tanındığını yazdı. Geçtiğimiz hafta, Akdeniz’de Türk ve Yunan savaş gemilerinin küçük çaplı bir çarpışma olayına karıştıkları ileri sürülmüştü.

“GEMİNİN ARKASINA HAFİFÇE ÇARPTI”

Yunan Savunma Bakanlığı’ndan bir kaynak Reuters’e yaptığı açıklamada, Yunanistan’a ait bir fırkateynin Türk savaş gemisiyle kafa kafaya çarpışmamak için manevra yaptığı ancak geminin arkasına hafifçe çarptığını söylemişti. Bunun bir “kaza” olduğunu belirten kaynak, Yunan fırkateyninin hasar görmediğini belirtti. Türk savaş gemisinde ise hasar olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Panagiotopoulos’un, kaptanı tebrik etti

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ