e
sv

PlayStation 5 Geliştirici Kiti Görselleri Yayınlandı

Sony’nin oyun konsollarının önümüzdeki yıl satışa sunulacağı açıklanmıştı. Yeni oyun konsollarının önümüzdeki sene satışa çıkmasının ardından, Microsoft ile Sony yarışı başka bir boyuta geçecek. Bu noktada merakla beklenen PlayStation 5 oyun konsolları için yeni detaylar da gelmeye devam ediyor. Son olarak konsolların tasarımı konusunda bazı ipuçları oluşturabilecek geliştirici kitinin görselleri yayınlandı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony’nin oyun konsollarının önümüzdeki yıl satışa sunulacağı açıklanmıştı. Yeni oyun konsollarının önümüzdeki sene satışa çıkmasının ardından, Microsoft ile Sony yarışı başka bir boyuta geçecek. Bu noktada merakla beklenen PlayStation 5 oyun konsolları için yeni detaylar da gelmeye devam ediyor. Son olarak konsolların tasarımı konusunda bazı ipuçları oluşturabilecek geliştirici kitinin görselleri yayınlandı.

PlayStation 5 Geliştirici Kiti: Konsolların geliştirme aşamasında kullanılan ve ana tasarımı yansıtmayan kitin görselleri yayınlandı. Yayınlanan bu görseller tabii ki ana konsol tasarımını yansıtmıyor. Sızdırılan görsellere göre geliştirici kiti, V şeklinde bir alan bulunduruyor ve bu alanda fan çıkışlarının yer aldığını görüyoruz. Yeni serinin geliştirici kiti üzerinde bağlantı noktaları konusunda da bilgiler yer alıyor. Buna göre konsolların 5 adet USB-A girişine yer verdiği görülüyor.

Bunlardan birinin ise USB 2.0 olduğu görülüyor. Yine geliştirici kiti üzerinde uyku modu, çıkar ve reset kontrol tuşlarının yer aldığını da ekleyelim. Tabii ki tüm bunlar prototip olarak ortaya çıkan geliştirici kitinin detayları. Dediğimiz gibi PlayStation 5 oyun konsollarının tasarımı biraz daha farklı olacak. Daha modern ve daha zarif bir tasarımın geleceği kesin. Geliştirici kitinin görselleri bu noktada tasarım hakkında kesin bilgileri ortaya çıkarmıyor. Asıl konsolların ise 2020 Şubat ayında ortaya çıkmasını beklemekteyiz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

PlayStation 5 Geliştirici Kiti Görselleri Yayınlandı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ