e
sv

PlayStation 5 Ne zaman çıkacağı belli oldu

Sony PS5 için oldukça iddialı bir şekilde çıkmayı hedefliyor. Rakiplerine nazaran bir tık üste olan Sony bu düzeni bozmak istemiyor gibi görünüyor. Ne zaman çıkış yapacağı belli olmasa da bugün sızdırılan bir E-Posta adresi dikkatleri üzerine çekiyor. E-postaya göre Sony, 2020 yılının şubat ayında “PlayStation Meeting 2020” adlı bir toplantı yapmayı planlıyor. Eğer toplantı PS5 ile alakalı bir toplantıysa tahmin edileceği üzere 2020 yılının son ceyreğin’de raflarda yerini alması bekleniyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony PS5 için oldukça iddialı bir şekilde çıkmayı hedefliyor. Rakiplerine nazaran bir tık üste olan Sony bu düzeni bozmak istemiyor gibi görünüyor. Ne zaman çıkış yapacağı belli olmasa da bugün sızdırılan bir E-Posta adresi dikkatleri üzerine çekiyor. E-postaya göre Sony, 2020 yılının şubat ayında “PlayStation Meeting 2020”  adlı bir toplantı yapmayı planlıyor. Eğer toplantı PS5 ile alakalı bir toplantıysa tahmin edileceği üzere 2020 yılının son ceyreğin’de raflarda yerini alması bekleniyor.

PlayStation 5 fiyatı tahmin edildiğinden yüksek

Aynı zamanda bir diğer çıkacak olan PSVR 2 sanal gerçeklik destekli ekipman setininde bu toplantı esnasında duyurulacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz günlerde dudak uçuklatan bir ön sipariş hazırlığı yapan bir siteyi de dikkate aldığımızda 2021 yılına girmeden Ps5 oyun konsoluna sahip olacağız gibi. Ayrıca playstation 4 sahipleri ve ps4 alacaklar bu oyun konsolunu merakla bekliyorlar. Bildiğimiz üzere PS5 oyun konsolu PS4 oyunlarını tam uyumlu bir şekilde çalıştıracak yani geçmişe dönük oyunları bu konsolda oynayabilme imkanı sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde oyun konsoluna ait olduğu düşünülen kompakt tasarım sızdırılmıştı ancak henüz tasarımın doğruluğuna dair resmi bir açıklama gelmedi. Sony tarafı ilerleyen süreçte playstation 5 için gerçek anlamda bilgi paylaşması bekleniyor. “PlayStation Meeting 2020” fuarında konsola ait tüm detayların çıkması tahmin ediliyor. Sony elindeki mevcut oyuncu potansiyelini kaybetmemek için tüm gücünü PS5 için vermiş durumda. Şimdilik oyun konsoluyla ilgili bilgi bu kadar bilgiler elimize geçtikçe burada paylaşmış olacağız. Buradan diğer haberimizi okuyabilirsiniz. XCOM 2 Oyun İnceleme

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

PlayStation 5 Ne zaman çıkacağı belli oldu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ