e
sv

PUBG Mobile Hilecilerine Karşı Yeni Önlem Geliyor

COD serisinin mobil oyunu ile yarış halinde olan PUBG Mobile, şu sıralar bambaşka bir konu ile gündeme gelmeye başladı. Oyunun gündeme gelmesini sağlayan hileciler. PC sürümünde büyük oranda engellenen ve Steam artısıyla da durdurulan hile kullanıcıları, mobil sürümde durdurulamıyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

COD serisinin mobil oyunu ile yarış halinde olan PUBG Mobile, şu sıralar bambaşka bir konu ile gündeme gelmeye başladı. Oyunun gündeme gelmesini sağlayan hileciler. PC sürümünde büyük oranda engellenen ve Steam artısıyla da durdurulan hile kullanıcıları, mobil sürümde durdurulamıyor. Hem oyun oturumunda hem de oynanışta soruna neden olan hile kullanıcıları için ise yavaş yavaş önlemler gelmeye başladı. Gelen şikayetlerin farkında olan yapım, konuya ilişkin bir düzenleme sunacaklarını ortaya çıkardı.

PUBG Mobile Hileyi Engelleyecek: Yapılan düzenleme sonrasında hile karşıtı yeni bir sistem kullanıma girdi. Gerçek zamanlı algılama sistemi olarak duyurulan yeni artıyla beraber oyunlarda hile yapan kullanıcıları engellemek mümkün olacak. Hile karşıtı sistemin şüpheli yazılımları sürekli olarak izlemesi söz konusu olacak. Bu yazılımlardan üretilen hileler için geniş bir veri seti oluşturulacak. Yani yeni teknoloji her seferinde biraz daha deneyim kazanacak. Kullanılan yeni yazılımlar beraber, hile yapan kullanıcıların da anlık olarak tespit edilmesi mümkün olacak. Yani hile yapan kullanıcı daha oyundayken tespit edilecek. Bu şekilde hilenin durdurulması amaçlanıyor. Sistemin %100 başarı elde etmek adına sunulduğunu belirten Tencent, tamamen adil bir ortam sunmakta kararlı. PUBG Mobile için bundan sonraki süreçte hilenin ne kadar durdurulabileceğiniz göreceğiz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile Hilecilerine Karşı Yeni Önlem Geliyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ