e
sv

PUBG Mobile Liderlik Tahtından Olacak Gibi

Son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olan PUBG, uzun süre birincilik koltuğunda oturduğu en fazla satış rekoru kıran ve Steam’de en fazla ziyaret edilen oyun özelliğini kaybetmek üzere. Birçok kaliteli oyunların piyasaya sürülmesi ile birlikte, hem Steam’de ziyaret edilme oranı hem de satış oranı bir hayli etkilendi. Milyar dolarlık satış rekorları kıran PUBG için kısa sürede olmasa da birkaç ay içerisinde bu kötü senaryo meydana gelebilir. Bu durum PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile Elite için de geçerli. Peki PUBG Mobile Elite rakipleri kimler?
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olan PUBG, uzun süre birincilik koltuğunda oturduğu en fazla satış rekoru kıran ve Steamde en fazla ziyaret edilen oyun özelliğini kaybetmek üzere. Birçok kaliteli oyunların piyasaya sürülmesi ile birlikte, hem Steam’de ziyaret edilme oranı hem de satış oranı bir hayli etkilendi. Milyar dolarlık satış rekorları kıran PUBG için kısa sürede olmasa da birkaç ay içerisinde bu kötü senaryo meydana gelebilir. Bu durum PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile Elite için de geçerli. Peki PUBG Mobile Elite rakipleri kimler?

Fortnite, Tüm İhtişamı İle Geliyor: PUBG ile kıya sıya mücadele içerisinde olan en güçlü oyunlardan biri hiç kuşkusuz Fortnite. Daha önce oyun konsolları için harika bir yükseliş trendi yakalayan bu oyun, mobil versiyonları için de atağa geçince, PUBG’nin yıkılmamasına rağmen, tahtı bir hayli sallandı. Epic Games’in bu olağanüstü oyunu, bu yükselişini daha çok reklamlara borçlu. Her ne kadar gerçekten de mükemmel bir oyun olsa da, özellikle sosyal medya platformlarındaki reklamları ile daha fazla hedef kitle oluşturdu ve daha fazla kişi tarafından iOS ve Android mağazalarından indirildi. Şu anda en büyük yükselme grafiği ona ait ve böyle giderse, bir süre sonra PUBG Mobile Elite tahtını ona bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft ve Apex Legends de Ensesinde: Aslında sadece Fortnite, değil; aynı zamanda Hearthstone: Heroes of Warcraft ve Apex Legends gibi dev yapıtlar da, PUBG Mobile Elite için baskıyı hissettirmeye başladı. Buna göre, her iki oyun şimdiden 300 milyon yüklemeyi aşmış durumda. Ve bu trend bu şekilde devam ederse, pek yakında PUBG severlerin de ilgisini çekecek bir etki bırakabilir.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile Liderlik Tahtından Olacak Gibi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ