e
sv

PUBG Yeni Bir Hasılat Rekoru Kırdı

Son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olan, ünlülerden başlayıp; 10 yaşa kadar indiği yada 50+ yaşlara kadar yüklediği özellikle Arap kullanıcıların yoğun olduğu global boyutta karışık kitleye sahip oyun 146 milyon dolar gelir ile en çok hasılat toplayan oyun olmuştur.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olan, ünlülerden başlayıp;  10 yaşa kadar indiği yada 50+ yaşlara kadar yüklediği özellikle Arap kullanıcıların yoğun olduğu global boyutta karışık kitleye sahip oyun 146 milyon dolar gelir ile en çok hasılat toplayan oyun olmuştur.

Hiç oynamayanlar için PUBG: Oyunun içeriği bir tür hayatta kalma olup; terk edilmiş boş evlerden teçhizat toplayıp 1-2-4 kişilik seçilen moda göre global çerçevede düşmanlarla karşılaşılmaktadır. 100 kişinin bir uçakta toplanıp haritada istediği yere uçaktan atlayıp yere düşmesi sonucu mücadele başlıyor.

PUBG nasıl para kazanıyor? 146 milyon dolar hâsılat nasıl kazanılıyor ise oyunda UTC adı altında normal para ile satın aldığınız oyun parası bulunmaktadır. Bu UTC’lerle RP (seviye), kostüm, silah boyaması vs türlerinde oyunu özelleştiren ürünler satın alınmaktadır.

Merak edilen PUBG istatistikleri: Oyunun play store ya da app store da ücretsiz indirilmesi oyunun kullanıcı kitlesinin çeşitlilik göstermesini sağlıyor. Özellikle erkek çocuklarının savaş türü oyunlara aşırı ilgisi olmasından dolayı PUBG onlar için bir efsane haline geliyor. Fakat PUBG de klasik mod da oyun süreleri uzun olduğu için eğitim öğretim döneminde bu çocuklar işin sorun teşkil eder hale geliyor. Bunların yanı sıra kadınların da savaş oyunu oynayabileceklerini kanıtladığı bir platformdur. Her 3 üyeden bir tanesi ortalama kadın kullanıcıdır. Oyun kalibrasyonları bilgisayarda oynanan oyunlara göre çok daha kolay ve minimalize edilmiş, kontrol panelleri anlaşılır ve 3 şahıs formundaki halinde oyuna hükmetmenin verdiği kolaylık ile kişiyi zorlamadan ya da ekranda hangi butona basacağına bakmasına gerek kalmadan oyun kolaylığı sağlanmıştır. Oyun UTC fiyatlarını diğer oyunların piyasasına göre normal seviyede tutmuş (Mobile Legends fiyatları ile karşılaştıracak olursak) uygun olmasından dolayı sürümden kazanıp bu kadar yüksek gelir elde edebilmiştir. Oyun her 8 haftada bir sezon yenilemesi ile bütün oyuncuların RP’lerini sıfırlayıp tekrar UTC almasını gerektirerek parasal akış konusunda da bir sirkülasyon yaratmıştır.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

PUBG Yeni Bir Hasılat Rekoru Kırdı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ