e
sv

PUBG’de hileciler nasıl yakalanıyor?

PUBG bu hile yapan kişiler ile nasıl bir şekilde mücadele etmektedir? Oyuncular arasında en fazla şikayet edilen konu hile kullanımıdır.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çok oyunculu oyunlar içerisinde diğer insanların hakkının yenmesi ve oyunun tüm heyecanının ortadan kaldırılması anlamına gelen hile kullanımı en büyük şikayet konusu olmuştur. Battle Royale olarak bilinmekte olan günümüzün en büyük çılgınlığının meşhur yeteneği Playerunknown’s Battlegrounds olunması durumunda bile bu durumdan etkilenmemek mümkün olmamaktadır. Oyun müthiş bir satış olan 50 milyon barajını aşmış olsa da bu hile konusunda önlem almakta bazen aciz bir duruma düşüyor. Bu oyunun kalitesiz veya çapının dar olması ile ölçülecek bir durum değildir. Oyun küm zamanlar içerisinde en çok oynanan ve en büyük hasılat yapan 15 oyun içerisinde bulunması bile bu durumu değiştirmiyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 4-16.jpg

En büyük suçlu yapımcılar: Hile konusunda bir sorumlu bulunması gerekiyor ise bu fatura yapımcılara kesilmelidir. Bu kadar büyük bir çoğunluğun bulunduğu bir ortamda farklı yollara tenezzül eden insanların var olacağı muhakkaktır. Bu sebeple sadece PUBG yapımcılarının değil tüm oyun yapımcılarının yapacakları en isabetli şey, hile konusunda en hızlı şekilde müdahaleyi gerçekleştirmektir. Bu görev yapımcılara aittir.

PUBG, Silah Hatalarını Düzelten Bir Güncelleme Aldı

PUBG hile ile nasıl başa çıkıyor? PUBG, bu konuya nasıl müdahale ettiğini son zamanlarda yayınlamış olduğu bir video ile kullanıcıları ile paylaşmıştı. Bu video içerisinde kullanmış oldukları anti hile programı ile neler yapabildiklerini ve bu yazılımın nasıl çalıştığı paylaşılmıştı. Sistem şüpheli oyuncular ve diğer oyuncuların raporları doğrultusunda bir engelleme sağlamakta olduğu videoda anlatılmaktadır.  Yapılan bu çalışma ile birlikte bu oyuncuların yakalanması için çalışmalar başlıyor. Bu çalışmalar öyle ufak tefek çalışmalarda olmuyor. Bu konuda hile üretmekte olan yazılımcılar çok ciddi operasyonlar sonucu yakalanıyor. Firma sorumlusu bazı işbirlikleri ile de bu kişilere ulaşıyor. Bu güne kadarki en büyük yazılımcı bu şekilde yakalandığı firma tarafından belirtiliyor. Bu kişinin kim olduğu belirtilmeden bu operasyonun yapıldığı ve yazılımcının yakalandığı bildirilmiş

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

PUBG’de hileciler nasıl yakalanıyor?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ