e
sv

Putin’den Azerbaycan-Ermenistan gerilimi hakkında ilk açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan-Ermenistan çatışması hakkında günler sonra ilk kez açıklama yaptı. Sınırlarındaki çatışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen Putin, bu durumun ülkesi için çok hassas olduğunu belirtti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan ve Ermenistan sınırındaki çatışmaların Rusya için çok hassas olduğunu belirtti. Reuters’in aktardığı haberde, Rusya Devlet Başkanı Putin bugün Azerbaycan – Ermenistan sınırında yaşanan gerginlik ve çatışmalarla ilgili ilk kez bir açıklama yaptı. Durumu yakından takip ettiklerini belirten Putin, durumun Rusya açısından çok hassas olduğunu ifade etti.

ERMENİSTAN, 12 TEMMUZ’DA SALDIRMIŞTI

Ermenistan ordusu, 12 Temmuz’da sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışları da dahil saldırı girişiminde bulunmuş, Azerbaycan ordusunun karşılık vermesi üzerine kayıp vererek geri çekilmişti.Çatışmada, Azerbaycan ordusundan 1’i üsteğmen 4 asker hayatını kaybetmiş, 4 asker yaralanmıştı. Sonraki günlerde de devam eden çatışmalarda, Azerbaycan ordusundan 1’i tümgeneral olmak üzere 8 asker şehit olmuştu.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Putin’den Azerbaycan-Ermenistan gerilimi hakkında ilk açıklama

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ