e
sv

Rüyada Adak Görmek

Rüyada bir şey adamak yahut adadığı bir şeyi kurban keserek yahut başka bir surette yerine getirmek verilen sözü tutmaya, korkudan emin olmaya, fayda ve menfaate yahu oruç tutmaya delalet eder.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüyada bir şey adamak yahut adadığı bir şeyi kurban keserek yahut başka bir surette yerine getirmek verilen sözü tutmaya, korkudan emin olmaya, fayda ve menfaate yahu oruç tutmaya delalet eder. Rüyada adak adamak, kişinin sorunlarını çözmek için yardım beklediğine işarettir. Kişi sorunu çözüldüğünde adağını mutlaka yerine getirmelidir.

Rüyada adak görmek bazen hayra, bazen serre yorumlanir. Rüyada bir adak için bir sürüden adaklik hayvan aldiginizi görmek, verilen bir sözün yerine getirilecegine; aldiginiz adağı kesip dagitmadiginizi görmek, zekatinizi eksik verdiginize; size verilen bir adak etinden yediginizi görmek, biri hakkinda kötü sözler söylediginize; sizin adak etinden dagittiginizi görmek, günahlarinizin affedilecegine delalet eder.

Rüyasında adak adadığını gören insan, bir sorunun hallolması için başkasından yardım beklemektedir. Yani durumu kendi gayretiyle düzeltemeyeceğine inanır. Rüyasında adak adadığını gören insan, bir sorunun hallolması için başkasından yardım beklemektedir. Yani durumu kendi gayretiyle düzeltemeyeceğine inanır. Kişinin rüyada bir şey adadığını görmesi, hayırlı bir işe önder olacağına işarettir. Nezrettiğini yerine getirdiğini görmek, yeni bir iş tutmaya; adak satın almak da, muradına ermeye delâlet eder.

Rüyada adak için kurbanlık almak verilen sözü tutmaya, kurban dağıtmak günahların affına, kurban kesmek zekat veryeme işarettir. Kişinin rüyada bir şey adadığını görmesi, hayırlı bir işe önder olacağına işarettir. Adamak istediği adağı yerine getirdiğini görmek, yeni bir iş tutmaya; adak satın almak da, muradına ermeye işarettir.

Rüyada kurban adağını yerine getirdiğini görmek, şiddetten kurtulmaya, hastanın şifa bulmasına yorumlanır. Koyun, keçi, sığır gibi ev hayvanlarını adamak, onlardan gelecek menfaatlere ve helal rızka tabir edilir.

Allah rızası için adak adamak, keder ve gamdan kurtulmağa, sevinç ve berekete, şiddetten kurtuluşa ve hastalıktan
şifaya işarettir. Rüyada halka adak eti dağıtmak, üzüntü ve kederden kurtulmaya, izzet ve şerefe, ecir ve sevaba delalettir.

Bazı kere de rüyada adak adamak, zevceye, kendisiyle iftihar edilecek çocuğa ve kendisiyle hak rızasına yaklaşılan güzel ve salih amele tabir olunur.

Kirmanı: Rüyada adak veya kurban etini insanlara bölüştüğünü görmek, muhteşem ve zengin bir zatın vefat ederek malının ehil ve akrabalarına taksim olunacağına delalettir.

Zindanda olan bir kimse rüyada bir deve veya sığır adadığını görse, bu rüya, onun hapisten kurtulacağına işarettir. Herhangi bir şeyden korkan birinin rüyada adak adadığını görmesi, korku ve şiddetten kurtulmaya işarettir.

Kişinin rüyada bir şey adadığını görmesi, hayırlı bir işe önder olacağına tabir edilir. Nezrettiğini yerine getirdiğini görmek, yeni bir iş tutmaya işarettir. Rüyada adak satın almak da, muradına ve hayallerine erişeceğine delâlet eder.

Rüyada hasta bir adamın adak adadığını verdiğini görmesi, hastalıktan kurtulmaya işarettir. Öğrenci irinin adak adaması, ilminin ziyadeleşmesine işarettir. Yine rüyada adak adamak, şan ve şöhretin artmasına delâlet eder. Rüyada tüccar kimsenin adak adaması, kar ve kazancının artmasına ve halkın ondan faydalanmasına delâlet eder.

Cabir’ül Mağribi demiştir ki:

Rüyada adak adayan hasta ise afiyet bulur, hüzün ve gamda ise kurtulur, zindanda ise hapisten kurtulur. Müfsid ve fasık ise, Allah Teâlâ onu tevbeye nail eder.

Ibn-i Kesir (rh.a) demiştir ki:

Rüyada adak vermek, rüyası hayır ve berekete ve malın ziyadeliğine delâlet eder.

kaynak: diyadinnet

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Rüyada Adak Görmek

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ