e
sv

Rüyada akrep sokması ne anlama gelir?

İslami Rüya tabirlerine göre rüyada akrep sokması, ele geçecek ve devamı olmayacak mala yorumlanmıştır. Rüyada akrepler tarafından sokulduğunu görmek; soysuz bir kişiyle kavga etmeye işarettir. İbn-i Sîrîn bu rüyayı "hoşlanmadığınız birinden veya düşmanınızdan sizi üzecek ağır bir söz işiteceğinize" şeklinde tabir etmiştir.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İslami Rüya tabirlerine göre rüyada akrep sokması, ele geçecek ve devamı olmayacak mala yorumlanmıştır. Rüyada akrepler tarafından sokulduğunu görmek; soysuz bir kişiyle kavga etmeye işarettir. İbn-i Sîrîn bu rüyayı “hoşlanmadığınız birinden veya düşmanınızdan sizi üzecek ağır bir söz işiteceğinize” şeklinde tabir etmiştir.

Bazı tabirciler de rüyasında akrebin ısırdığını görmesi, ısırılan kimsenin haram olarak kazandığı mala işaret eder. Rüya sahibinin mahsurlu ve yasak olan bir şeyi yapmasına da tabir edilmektedir. Kirmanî: Bir akrebiniz olduğunu ve insanları soktuğunu görülmesi; insanların kötülüğünü söyleyeceğinize delalet edilmiştir.

Günümüz çağdaş uleması ise rüyalarda akrebin sokmasını gizli bir düşman tarafından darbe alacağınıza işarettir şeklinde tabir ederler. Rüyada Akrep sokması, tehlikeye veya kötü bir habere yorumlanmıştır. Akrebi kendisini sokmadığını ve akrepten de korktuğunu görenin düşmanı, rüya sahibine gıybet eder, kıskanır.

kaynak: diyadinnet

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Rüyada akrep sokması ne anlama gelir?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ