e
sv

Sahte DeepNude Uygulamaları Tehlike Saçmaya Başladı

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz aylarda yapay zekanın gücünü kullanan ilginç bir uygulama karşımıza çıkmıştı. Söz konusu uygulama, fotoğraflarda yer alan detayları inceliyor ve yapay zeka sayesinde fotoğrafların çıplak resimler haline gelmesini sağlıyordu. DeepNude adı verilen uygulama sadece kadınların fotoğraflarında çalışıyor ve bir nevi çıplak gösteren gözlük görevi görüyordu. Tabii ki oluşturulan fotoğraflar gerçek değil ancak yine de ciddi bir tartışmaya neden oldu. Tepkiler çeken ve bir hayli ses getiren uygulamanın bu kadar tepkiden sonra geliştiricisi tarafından kaldırıldığını gördük. Uygulamanın geliştiricisi tarafından Haziran sonunda silinmesine karşın sahte DeepNude uygulamalarının varlığı sürüyor.

DeepNude Uygulamalarına Dikkat

Sahte uygulamalar için durum biraz daha tehlikeli. Öyle ki sahte uygulamalara karşı kullanıcıların uyarılmaya başladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Şu an için bu tip uygulamalar virüs yayma amacı güderek kullanılıyor. Casus yazılımların yayılması için kullanılan uygulamalar, tamamen sahte. DeepNude uygulamasının çok ses getirmesi nedeniyle bu uygulamanın adının kullanıldığı söyleniyor. Gerçek olmayan uygulamaların arayüz kısmında benzer detaylara yer verdiği ve arayüz kısmında yer alan yönlendirmelerle kullanıcıları yönlendirdiği belirtiliyor. Sadece casus yazılımları yaymak adına değil, bunun dışında kullanıcı bilgilerine ve kullanıcıların galerilerine erişmek için de uygulamanın kullanıldığı belirtiliyor.

DeepNude

Sahte uygulamalara karşı en iyi önlem ise DeepNude olduğu söylenen uygulamalardan uzak durmak. Ana uygulamanın zaten silindiğini ve uygulamanın benzerinin olmadığını da ekleyelim. Genelde bu isimle karşınıza çıkan uygulamalar sahte uygulamalar olacak. Bunun dışında DeepNude crack dosyası olarak sunulan ve Premium kullanım için sunulduğu belirtilen dosyalardan da uzak durulması gerektiği belirtiliyor. Sahte uygulamalara karşı kullanıcıların kendi önlemlerini alması gerektiğini belirtelim. Şu an için uygulamanın yeniden yayınlanması gibi bir durum söz konusu değil.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sahte DeepNude Uygulamaları Tehlike Saçmaya Başladı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ