e
sv

Salgın, Avrupa’da yeniden etkisini arttırmaya başladı

Norveç’te yolcu ve yük taşımacılığı yapan kruvaziyer gemide görevli 33 personelde koronavirüs tespit edildi. Salgın, Avrupa’da yeniden etkisini arttırmaya başladı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Norveç’te kruvaziyer gemiler ile yolcu ve yük taşımacılığı yapan Hurtigruten şirketine ait Roald Amundsen isimli gemide görevli 33 personelde koronavirüs tespit edildi.

5 PERSONELE YENİDEN TEST YAPILACAK

Şirket tarafından yapılan açıklamada, 120 personelin test sonuçlarının negatif olduğu aktarılırken, 5 personele ise yeniden test yapılacağı açıklandı.

3 HAFTA İÇİNDE 380 YOLCU GEMİDE BULUNDU

Hurtigruten, testi pozitif çıkan personelde dahil olmak üzere 158 personelin tamamında herhangi bir semptom görülmediğini ifade etti. Şirket, personelinde korona virüs tespit edilen geminin Tromsö kentinde demirli olduğunu ve karantinaya alındığını açıkladı. Hurtigruten, test sonuçlarından önce tüm yolcuların gemiden ayrıldığını ve son 3 hafta içinde 380 yolcunun gemide bulunduğunu dile getirdi.

TÜM YOLCULAR KARANTİNAYA ALINACAK

Tromsö’nun kıdemli Doktoru Kathrine Kristoffersen, yaptığı açıklamada gemide bulunan tüm yolcuların kendilerini 10 gün boyunca karantina altına alması gerektiğini duyurdu.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Salgın, Avrupa’da yeniden etkisini arttırmaya başladı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ