e
sv

Şehit, harp ve vazife malulleri ile çocuklarına yapılacak yardımların bugün itibariyle ödenmeye başlandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit, harp ve vazife malulleri ile çocuklarına yapılacak toplam 63 milyon TL eğitim-öğretim yardımı ödemelerinin bugün başladığını duyurdu. Bakan Selçuk, paylaştığı yazılı açıklamada, şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı ödemelerinin bugün başladığını söyledi. Bakan Selçuk, bu çerçevede Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yaklaşık 20 bin öğrenciye toplam 63 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı yapılacağını belirtti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YARDIM MİKTARINI AÇIKLADI

2020-2021 eğitim öğretim yılına ait senelik yardım miktarları ile alakalı bilgileri paylaşan Bakan Selçuk, “Yıllık olarak ilköğretimde öğrenim görenler öğrencilerimiz için 2 bin 317 TL, ortaöğretimde öğrenim görenlere 3 bin 475 TL ve yükseköğretimde öğrenim görenler için de 4 bin 634 lira ödeme gerçekleştireceğiz.

SGK tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaata gerek kalmaksızın ödeme yapılacak” dedi. Bakan Selçuk geçtiğimiz günlerde de, 1’i kanser, 8’i solunum hastalıkları, 5’i diyabet olmak üzere 65 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıklamıştı.

kaynak: karar

office 2016 lisans
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Şehit, harp ve vazife malulleri ile çocuklarına yapılacak yardımların bugün itibariyle ödenmeye başlandı.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ