e
sv

Serpil Tuncer: Kuşları Uğurlama Sanatı

Serpil Tuncer’in kaleme aldığı “Kuşları Uğurlama Sanatı” raflardaki yerini aldı. Yazarın dördüncü kitabı olan “Kuşları Uğurlama Sanatı”, içerisinde farklı öyküleri barındırıyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Serpil Tuncer’in kaleme aldığı “Kuşları Uğurlama Sanatı” raflardaki yerini aldı. Yazarın dördüncü kitabı olan “Kuşları Uğurlama Sanatı”, içerisinde farklı öyküleri barındırıyor. Kitabın, Fatma Türkdoğan tarafından yazılan sunuş yazısı şöyle: “Kuşları Uçurma Sanatı” hikâye kahramanlarının bilinçaltına inerek ruhsal çözümlemelerde bulunan; susturulup bastırılmış duygularını, açmazlarını, sıkıntılarını, yalnızlığını, bunalımlarını, kuşatılmışlığını, dağınıklığını, parçalanmışlığını, umut ve kırılganlıklarını su yüzeyine çıkarmakta mahir bir kalem Serpil Tuncer.

Şiire meyyal naif, kısa, yalın ve etkili cümlelerle çoklu bir etki uyandırmayı başaran yazarın; sıcaklık, içtenlik, akılcılık, gerçekçilik ile kaleme aldığı; aklın, hayalin ve zekânın sınırlarını zorlayan sıra dışı hikâyelerinin kahramanları da sıra dışı.

İdama mahkûm genç hükümlüye âşık olan cellat, başhekimi olduğu hastanede tedavi gören, aklını yitirmiş psikiyatr, Yeşilçam figüranı düşkün evsize iş teklif eden uzun yol kaptanı, gönlünde filizlenen aşkı yüzünden meftun olduğu güvercinlerinden vazgeçmek zorunda kalan orta yaşlı adam, annesiyle eşi arasında tercih yapmaya zorlanan genç bir kadın, çöplerden topladığı fotoğraflara çeşitli kurgular yazan bir hayal avcısı…

Kahramanlarının hâletiruhiyesini elle tutulup gözle görünecek ve acısını ta yüreğinizde hissedecek kadar vurucu ve yerinde dokunuşlarla aktaran; demlenmiş, derinliği olan, edebî ve estetik haz yüklü bu hikâyelerin hiçbiri kurgu olamayacak kadar gerçek. Zira sadece gerçekler bu kadar yıkıcı olabilir.

kaynak: mürekkep haber

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Serpil Tuncer: Kuşları Uğurlama Sanatı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ