e
sv

Sınav başvuruları için de HES kodu istenecek

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Başkanlık tarafından uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi isteneceğini duyurdu. Seyahatler için devreye sokulan HES kodu uygulaması daha sonra spor salonu girişleri için de istenmişti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Başkanlık tarafından uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi isteneceğini duyurdu. Twitter’dan HES kodu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aygün şunları kaydetti: “Değerli adaylarımız, pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen incelemelerde, başkanlığımızca uygulanacak sınavlara başvurularda sizlerden HES Kodu bilgisi istenecektir. Sınav başvurusu yapacak başvuru işlemlerinden önce HES kodunu edinmesi gerekecek.

BAŞVURU ÖNCESİ HES KODU UYARISI

HES kodu için ayrıntılı bilgilere Sağlık Bakanlığımızın Hayat eve sığar internet adresinden ulaşabilirsiniz. HES kodunun geçerlilik tarihinin, başvurulan sınavın yapılacağı gün veya daha ileri tarihli olması gerekmektedir. Adayların edindikleri HES kodunu ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) ‘Profilim’ alanında bulunan ‘HES Kodu Bilgilerim’ sayfasından kaydetmeleri gerekmektedir. Seyahatler için devreye sokulan HES kodu uygulaması daha sonra spor salonu girişleri için de istenmişti. 

HES KODU NASIL ALINIR?

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sınav başvuruları için de HES kodu istenecek

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ