e
sv

Sony, Nintendo Switch Tarzı Oyun Konsolu mu Çıkaracak!

Oyun konsolu sektöründe Dünya’nın 1 numarası konumundaki Sony, Nintendo’nun hızlı çıkışına karşılık vermeyi amaçlıyor. Nintendo’nun özellikle Switch ve Switch Lite oyun konsolları ile önemli bir ivme kazanması, Sony için bazı adımların atılmasını zorunlu kıldı ve Playsation Go ile aynı segmentte olmasına rağmen Switch’e daha çok benzeyen oyun konsolunu hayata geçirmesini sağladı. Elbette bu sadece şu an için bir iddia. Ve bu söylentilerin sahibi, ünlü oyun editörü reddit adlı kullanıcı. Reddit’e göre, gelecek yıl, yeni bir Sony oyun konsolu görücüye çıkacak.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun konsolu sektöründe Dünya’nın 1 numarası konumundaki Sony, Nintendo’nun hızlı çıkışına karşılık vermeyi amaçlıyor. Nintendonun özellikle Switch ve Switch Lite oyun konsolları ile önemli bir ivme kazanması, Sony için bazı adımların atılmasını zorunlu kıldı ve Playsation Go ile aynı segmentte olmasına rağmen Switch’e daha çok benzeyen oyun konsolunu hayata geçirmesini sağladı. Elbette bu sadece şu an için bir iddia. Ve bu söylentilerin sahibi, ünlü oyun editörü reddit adlı kullanıcı. Reddit’e göre, gelecek yıl, yeni bir Sony oyun konsolu görücüye çıkacak.

Nintendo, Switch İle XBOX ve Playstation’a Rakip Olmuştu: Daha önce milyonlarca adet satış ile önce Japonya’da ardından tüm Dünya’da satış rekorları kıran Nintendo, bu ivmeyi devam ettirdi. XBOX ve Playstation için Nintendo Switch ile karşılık veren firma, daha sonra PS GO için de Nintendo Switch Lite ile karşılık vermişti. Her ikisinde de bundan sonra büyük bir aktör olacağını gösteren Nintendo, bu iki firmanın bazı noktalarda harekete geçmesini sağladı. Ve ilk tepki de Reddit’e göre Sony’den geldi. Sony, hali hazırda zaten Dünya’da, oyun konsolu alanında birinci sırada. Ama Nintendo, bu alanda onu her an geçebilir. Bu yüzden Switch tarzı güçlü sensörlere sahip bir cihazı üretebilir. Aynı zamanda Nintendo gibi Japon oyun üreticileri ile anlaşarak, yeni konsola göre oyun geliştirmeleri istenecek. 2020 yılından sonra piyasaya çıkması beklenen ve Reddit’in bu alanda kulislere aktardığı bilgilere göre bu oyun üreticilerinin kim oldukları da şimdiden belli. Bakalım Sony, bu alanda rakiplerinden farklı olarak neyi piyasaya sürecek hep birlikte göreceğiz!

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sony, Nintendo Switch Tarzı Oyun Konsolu mu Çıkaracak!