e
sv

Sony ps4 God of War 4 İnceleme

God of War serisinin Playstaion 2'den bu yana efsane şekilde devam ettiğini ve Kratos'un daha güçlü olduğunu, yeni özelliklerini keşfetmenize olanak tanıyacağını belirtelim.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkçe çevrimi savaş tanrısı olan oyunda, oyunun grafik kalitesi ve gerçekçi akıcılığı ile tam olarak bir serüven yaşamaktasınız. SIE Santa Monica Studio tarafından geliştirilen oyun Single player (Tek oyunculu) olarak aksiyon ve macera oyunları listesinde yerini almaktadır. Oyunun resmi çıkış tarihi ise 20 Nisan 2018. Kratos öfkesinden hiç bir şey kaybetmemiş, zamanında savaşı kaybetmek ve ölmek üzereyken savaş tanrısı Ares’ten yardım dileyen Kratos, ona verdiği yemini asla unutmaması için onun etine kaosun kılıçları yapıştırılmıştı.

Onun çıkartmayı başarıp serüvene kaldığınız yerden devam etmekte olacaksınız. Oyunu bilgisayarınızdan oynayabilmenizde mümkün olacağı gibi sistem gereksinimleride açıklanmıştır. Yunan Mitolojisi  ile alakalı olan oyunda savaş tanrısı olarak oynayacak ve diğer tüm tanrıları indireceksiniz. Oyunun ilerleyen kısımlarında Nordic Mitolojisi’ne yakın bir oyun kurgusu karşımıza gelmekte. Atreus ile birlikte maceradan maceraya koşacağınız bu oyunda Kratos yaşlanmış ve baba oğul serüveni ile devam edecek. Savaş tanrısı oyunları içinde mutlaka oynamanız gereken bir macera oyunu olan God of War 4 serisinin tamamını oynamanız ve bu hikayeyi tam olarak yaşamanız size ayrı duygular yaşatacaktır.

God of War 5’te ise  Kratos’un daha fazla güçlü olabileceği ve yıldırım güçleri olacağı bekleniyor. Oyun serüveninin çok uzun süreler daha devam edeceği tahmin edilmektedir. Erkek erkeğe, yumruk yumruğa dövüşler yapacaksınız ve yeri geldiğinde özel güçlerinizi kullanmak sizin elinizde olan birşey. Tüm tanrıları yok ederek serüvene devam edecek güce sahipmisin? Eğer bu güçleri kullanmak istiyorsanız hiç beklemeden oyuna başlamanız tavsiye edilmektedir.

Korkusuz, ölümsüz ve asla ölmekten korkmayan biri olmak için Kratos’u yönetin. Kratos hiçbir zaman vazgeçmeyecek ve sonuna kadar mücadele edecektir. Oyunun bazı kısımlarında zorlanacak ve belki ara vermek durumunda kalacaksınız. Ancak pes etmeyin mutlaka gizemli şifreleri çözecek ve oyunu bitirecek kadar güçlü olduğunuzu unutmamalısınız. Oyun içinde birçok Tanrı, boss ve yarı tanrı olarak göreceğiniz ve öldürmeniz gereken kısımlar bulunuyor. Unutmayın Kratos en güçlü tanrı olarak hayatına devam ediyor ve bu macerada sizin Kratos’u yönetmeniz ve en güçlü olmasını sağlamanız gerekiyor.

Oyunu oynarken sadece Kratos olarak değil ayrıca Atreus’u eğitmelisiniz ve becerilerini mutlaka geliştirmelisiniz. Her savaşta ihtiyacınız olarak Arteus sizin her zaman yanınızda olacak. Oyunun toplamda oynanma bitirme süresi yaklaşık 35 saat olarak tahmin edilmektedir. Oyun şuan için Playstation 4 sürümünde piyasada. Oyun içinde Türkçe altyazı ile olayları yakından takip edebilime şansınız bulunmaktadır. Hikayeti tam olarak öğrenip, yaşayarak ilerlemeye devam edin. Son olarak değinmek gerekir ise oyun mutlaka alınmayı hak eden bir oyun. Sizlere iyi eğlenceler dilerken  God of War 4 fiyatı ve sistem özelliklerinide belirtiyoruz. God of War 4 Fiyatı: Playstation 4 versiyonu 175TL’den başlayan fiyatlar ile güvenilir  yerlerden satın alınabilmektedir.

God of war oyununu pc de oynamak için Minimum Sistem gereksinimleri;

 • Intel Core i5-3470 (3 GHz) / AMD FX-6300 işlemci,
 • NVIDIA GeForce 750 Ti / AMD Radeon R7 260X ekran kartı,
 • 2 GB VRAM,
 • 8 GB RAM,
 • 80 GB depolama alanı,
 • Windows 10 işletim sistemi

God of War 4 için Windows 10 sürümü minimum olarak önerilmiştir. Oyunun grafik açısından ve ses efektleri açısından yüksek performans ile oynanması ve Windows 7 desteğinin artık önümüzdeki yıllarda sonlandırılacağı düşünülerek belirtilmiştir.  Oyun grafiklerini maksimum düzeyde kullanmak isteyen oyuncular içinde daha iyi ekran kartları ve daha iyi bir işlemci kullanmanız önerilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Sony ps4 God of War 4 İnceleme

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ