e
sv

Spotify Lite uygulaması yayınlandı. Resmi uygulama mağazasında yayınlanan uygulama neler sunuyor?

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en çok kullanılan müzik servislerinden biri olan Spotify, kullanıcı kitlesini genişletmek adına çalışmalarına devam ediyor. Hemen herkesin uygulamayı rahat bir şekilde kullanabilmesi adına özel bir uygulama geliştiren firma, Spotify Lite için beta testlerini başlatmıştı. Uygulamanın beta testlerinin başlatılmasının ardından Spotify Lite için yayının ne zaman yapılacağını merakla bekliyorduk. Şimdi ise meraklı bekleyiş son buldu. Spotify Lite tüm akıllı telefonlar için yayına açıldı.

Spotify Lite Neler Sunuyor?

Akıllı telefonların tamamı güçlü donanıma sahip değil. Özellikle giriş seviyesi olarak gösterdiğimiz akıllı telefonlarda, RAM bellek miktarı ve işlemciler de giriş seviyesi oluyor. Haliyle bu tip akıllı telefon modellerinde tüm uygulamaları çalıştırmak mümkün olmuyor. Böyle bir durumda da sistemin özelliklerinin düşürülmesiyle uygulamaların kullanılabilir hale getirildiğini görüyoruz. Spotify Lite bu uygulamalardan bir tanesi.

Düşük sistem özelliklerine sahip olan akıllı telefonlarda sorunsuz kullanım sunulması adına geliştirilen uygulama, sadece 10 MB yer kaplıyor. Oldukça sade tasarımıyla dikkat çeken uygulamanın 10 MB boyutu yerden tasarruf sağlarken, mobil veri kullanımından da tasarruf edileceği açıklanmış durumda. Hem daha rahat kullanım sunacağı hem de daha az internet harcayacağı açıklanan uygulamanın şu an için belli ülkelerde yayınlandığını da belirtelim. İlk etapta kullanıma müsait olan ülkeler arasında ülkemizin bulunmadığını ekleyelim. Ülkemizin ve diğer birçok ülkenin desteği için yakın zamanda güncellemelerin yayınlanmaya başlaması bekleniyor.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Spotify Lite uygulaması yayınlandı. Resmi uygulama mağazasında yayınlanan uygulama neler sunuyor?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ