e
sv

Suskumru Blog Yazarı, Çağrı Mustafa Alkan Sorularımızı Yanıtladı.

Özgün blog içeriklerini barındıran Suskumru, içinde gönün zenginliklerini barındıran Çağrı Mustafa Alkan'ı zamanla tanımamızı ve bu kıymetli röportajı yapmamızı sağladı. Kendisine şahsım ve sizlerin adına, merak ettiğimiz soruları cevapladığı için canı gönülden teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. 😊
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

😊 Çağrı Bey sizi, sizin cümlelerinizle tanıyabilir miyiz?

87’nin Ekim’inde Adapazarı’nda doğdum. Karasu’da yaşadım. Okullar okudum, oyunculuk yaptım, evlendim, köpek sahiplendim, babamı kaybettim. Yazıyorum, yaşıyorum. Ölüm ve ölmenin saçmalığıyla ilgili dertlerim var. Kafka’nın da dediği gibi “Ölümün olduğu bu dünyada, hiçbir şey çok da ciddi değildir aslında.”

😎 Blog ile nasıl tanıştınız?

Blog yazarlarını okuyarak başladım. Onlara öykündüm ve yazmak istedim. Başarısız 2 blogspot denemesinden sonra kendi blogumu kurdum ve devam ettim. Kendilerine öykündüğüm blog yazarlarının bazıları ile aynı safta yer almak harika bir his. 

🤔 Blog Yazarı olmanın ve hala hazır da yazmanın sizin hayatınızdaki anlam ve önemi nedir?

Bu tür şeylere anlam yüklemeyi şımarıkça buluyorum. Öyle aman aman bir önemi yok benim için. Ben sadece yazmayı seviyorum ve benimle birlikte yazan insanlarla bir arada olmak hoşuma gidiyor. Bir gün bloğum kapanırsa yazacak bir yer bulurum. Kaldı ki hiçbirimiz bir Orhan Pamuk, Hasan Ali Toptaş ya da daha global bir örnekle Tolstoy, Shakespeare değiliz. Kendimizi fazla önemsememeliyiz.

😍 Blog Yazarı olmak isteyen yazar adaylarına görüş, öneri ve deneyimlerinizi yazabilir misiniz?

Olmak istiyorlarsa olsunlar ama yine de kendilerine bir dönüp baksınlar. “Ben gerçekten yazmak istiyor muyum?” ve “Yazma eylemini sürekli yapmak beni mutlu edecek mi yoksa angarya mı gelecek?” gibi soruların cevaplarını samimi olarak kendilerine verip öyle başlasınlar. Ben şiir yazıyordum blog yazmadan önce. Şimdi ise hem şiir yazıyorum defterime hem blog yazıyorum Suskumru’ya. Ayrıca sürekli okuyordum, çocukken bir günlüğüm ve bir sürü hatıra defterim vardı. Yani okumak ve yazmak hayatımda büyük yer tutan şeylerdi. Dolayısıyla blog yazma deneyimim böyle şekillendi. Blog yazmak isteyenlere son olarak şöyle bir özet sunabilirim: “Yazmaya ve okumaya epey vakit ayırıyorsanız hemen başlayın.”

🤔 Özgün reklam ve proje çalışmalarınız hakkında bize bilgi verebilir misiniz?

Öyle bir projem yok açıkçası. Sadece blogumun giderlerini karşılamak maksatlı çeşitli advertorial çalışmaları ücret karşılığında yapıyorum

🤗 Web sitenizin daha ilerisi hakkında oluşturmak istediğiniz tasarım ve yeni akımlar var mı?

Hiç öyle kanaat önderi olayım da yeni bir tasarım/akım oluşturayım gibi bir çabam olmadı. Böyle şeyler beni yorar. Bence tanıdığım blog yazarlarının hepsini yorar. Biz kendi halinde takılan, birileri okuyup yorumlayınca mutlu olan insanlarız. 

🤩 Sosyal Medya yönetimi hakkında deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu çok geniş açılı bir soru. Sadece temel olarak şunu vurgulayayım: “Müşterileriniz kadar potansiyel müşterilerinizi de dikkate alın. Onların alışkanlıklarını göz önünde bulundurun”

Saygılarımla
Çağrı Mustafa Alkan
www.suskumru.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Suskumru Blog Yazarı, Çağrı Mustafa Alkan Sorularımızı Yanıtladı.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ