e
sv

Tek adam sistemi Türkiye’yi yönetemiyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Nevşehir'de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yüklendi. 'Bu kendine özgü ucube sistem, tek adam sistemi Türkiye'yi yönetemiyor' diyen Akşener, halkın yüzde 54 ile 64'ünün parlamenter sistem istediğini kaydetti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kamuoyu yoklamalarında, milletin, yüzde 54 ile yüzde 64 arasında değişen oranda iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana irade ortaya koyduğunu söyledi. Çeşitli programlara katılmak üzere Nevşehir’e giden Akşener, Uçhisar beldesinde partisinin il teşkilatınca düzenlenen akşam yemeğine katıldı.

“İSTANBUL VE ANKARA İYİ PARTİ’NİN YÖN GÖSTERMESİ NETİCESİNDE KAZANILDI”

Buradaki konuşmasında, İYİ Partinin kurulmasının ardından Türkiye’de değişimler yaşandığını ifade eden Akşener, “CHP’ye beraber yol yürüme teklifini biz ettik. O teklifin sonunda ne oldu. Ankara’da Mansur Yavaş, bizim kardeşimiz kazandı. Erdoğan’ın canı ciğeri olan İstanbul’da, Sayın Ekrem İmamoğlu kazandı. Bugün eğer bütün sinirler bozuksa, her gün yalan, yanlış kamuoyu oluşturma sistemi varsa, İstanbul ve Ankara’nın İYİ Partinin yön göstermesi neticesinde kazanılması vardır.” diye konuştu.

Türkiye’de ekonomi başta olmak üzere çeşitli alanlarda kötü gidişatın olduğunu belirten Akşener, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi yeniden gündeme getirdiklerini kaydetti. Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“TEK ADAM SİSTEMİ TÜRKİYE’Yİ YÖNETEMİYOR”

“Bu kendine özgü ucube sistem, tek adam sistemi Türkiye’yi yönetemiyor. Türkiye’nin ekonomisi kötüleşti, gencecik çocukların iş bulma ümidi ortadan kalktı, tarım gitti, sanayi çöktü. Sadece beton ekonomisinin önde olduğu tercihler silsilesi içinde, kamuoyu yoklamacılarının bile sormadığı bir konuyu biz milletimize mal ettik. Kamuoyu yoklaması yapan araştırma şirketlerinin yaptığı kamuoyu yoklamalarında, milletimiz, yüzde 54 ile yüzde 64 arasında değişen oranda iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteminden yana tavır ve irade koyuyor.”

Ekonomik sorunların çeşitli olumsuzlukları da beraberinde getirdiğini dile getiren Akşener, “Milletin derdi, tencere, milletin derdi esnafın siftah yapmadan dükkan kapatması, işten çıkarılma korkusu. Milletin derdi bazı gecelerin çorba ve makarnayla geçirildiği evlerin olması.” ifadelerini kullandı.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Tek adam sistemi Türkiye’yi yönetemiyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ