e
sv

Tekken 7 oyunu için beklenen açıklama geldi. Tekken 7 oyunu ne kadar satış elde etti?

Oyun dünyasının efsane haline gelmiş yapımları arasında gösterebileceğimiz Tekken, belli aralıklarla yenilenmeye devam ediyor. Yapım son olarak Tekken 7 karşımıza çıkmıştı. İlk oyunu 1994 yılında satışa çıkan serinin son oyunu ise 2017 yılında gelmişti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun dünyasının efsane haline gelmiş yapımları arasında gösterebileceğimiz Tekken, belli aralıklarla yenilenmeye devam ediyor. Yapım son olarak Tekken 7 karşımıza çıkmıştı. İlk oyunu 1994 yılında satışa çıkan serinin son oyunu ise 2017 yılında gelmişti. Aradan geçen yıllarla beraber oyunun ne kadar değişim gösterdiğine de şahit olduk. Çok daha iddialı grafikler, çok daha iddialı bir oynanış yapısı, çok daha başarılı modellenmiş olan karakterler derken bir anda Tekken 7 dövüş oyunları kategorisinin en iyi yapımları arasında yer almaya başladı. Görünen o ki bu durum lafta kalmadı ve oyunun yeni sürümü satış rekorları kırdı.

Tekken 7 Ne Kadar Sattı?

Açıklanan son rakamlara göre Tekken 7 tüm platformlar için 4 milyon satış rakamını geride bırakmayı başardı. Özellikle PC ve PS4 sürümlerinde bir hayli yüksek satış rakamları elde eden firmanın, bu başarısını sosyal medya paylaşımıyla kutladığını da belirtelim. Şu an için oyunun 4 milyon adet satış elde etmesine karşın, yeni oyun hazırlıklarının başlamadığını da belirtelim.

Bandai Namco Games tarafından yapılan paylaşımlara bakacak olursak, bir süre daha Tekken 7 oyunu için güncellemeler ve yeni içerik paketleri yayınlanmaya devam edecek. Oyunun satış rakamlarının bu şekilde artmaya devam etmesi amaç ediniyor. 8.oyun için hazırlıklara ne zaman geçileceği konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda açıklamaları takip etmemiz gerekecek.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Tekken 7 oyunu için beklenen açıklama geldi. Tekken 7 oyunu ne kadar satış elde etti?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ