e
sv

Temmuz Bahçeleri raflardaki yerini aldı

“Merhaba Temmuz. Bu Gülhanım.” Ne güzel ismi vardı. Sıcağı kış gününde yazı getiriyordu. Peki ama neden konuşmuyordu?
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hacer Yeni, dördüncü kitabı Temmuz Bahçeleri’nde her bir düğümü tutkuyla atılmış, rengini Anadolu’nun bin bir çiçeğinden almış bir halının aşk, göç ve acıyla örülü sürükleyici hikâyesini okuyucuyla buluşturuyor. Destek Yayınları etiketiyle kitabevi raflarındaki yerini alan kitapta aşk ve özlem dolu bir hikâye sizleri bekliyor.

Gülhanım İstanbul’un tarihi semtlerinden Çemberlitaş’ta bir kafede çalışmaktadır. Uzun yıllardır istediği tek şey çekip uzaklara gitmek ve çiçekçilik yapmaktır. Bunu daha önce de defalarca denemiş fakat bir türlü başaramamıştır. Nihayet kesin kararını verir, nihayet o da gidecektir. Ancak şehirdeki son gününün sabahı kendisine emanet edilen bir çanta, aldığı telefon, kafede işe başlayan bir yabancı ve yepyeni dostlar gitmesine mani olur. Çantadan çıkan eski püskü, yarım halı Gülhanım’a tutkulu bir aşkın ve yüz yıl önceden öngörülerek dokunmuş alın yazısının; şaheser bir bahçenin kapılarını açar.

Kimsesiz Gülhanım’ın, uzaklardan gelen yabancı Temmuz’un, her şeyi bilen gören Sultan’ın ve hasta mahpus dokuma ustası Ali’nin aşk ve özlem dolu hikâyeleri bu eşsiz bahçenin büyük sessizliğinde düğümlenir. Ta ki yıllar boyu ayrı bırakıldığı öteki yarısına kavuşuncaya dek

ARKA KAPAK TANITIM BÜLTENİ

Eğer her bahçe bir kaderse ve herkese kendi kaderini seçme şansı verilse Gülhanım halıdakini isterdi. Ona elini sürdüğü ilk günden bu yana bu bahçenin çiçekleriyle umutlanıyor, en güzel hayalleri yine buradaki ağacın altında kuruyordu.

Gelen bahar onundu.

“Bunlar çiçek mi Sultan?”

“Taçyapraklarını saysana.”

“Sekiz tane var.”

“Çünkü sekiz sonsuzdur. Bu da sonsuzluk çarkı. Halıyı dokuyanın dileği. Üzerinde bir kez olsun gezinen nereye giderse gitsin, başına ne gelirse gelsin daima mutluluğu bulsun ve bu böyle sonsuza dek sürsün diye atmış düğümleri.”

kaynak: mürekkep haber

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumları OKUYUCU YORUMLARI 😊

Sıradaki içerik:

Temmuz Bahçeleri raflardaki yerini aldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ