e
sv

TikTok Kapatılıyor mu? Satılıyor mu?

Çinli sosyal medya devi TikTok, (Çinli ama) birkaç aydır gündemi sarsıyor. Uygulamanın başarısı ya da uygulamanın gördüğü ilgi değil, konuşulmasının ve gündemde olmasının nedeni ABD Başkanı Trump tarafından tehdit edilmesi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli sosyal medya devi TikTok, (Çinli ama) birkaç aydır gündemi sarsıyor. Uygulamanın başarısı ya da uygulamanın gördüğü ilgi değil, konuşulmasının ve gündemde olmasının nedeni ABD Başkanı Trump tarafından tehdit edilmesi. Sosyal medya uygulaması, veri ihlali ve daha birçok nedenden suçlanıyor ve en büyük pazarı olan ABD içerisinde engelleme durumu söz konusu. Ama aslında konuşulmasını sağlayan bu da değil. Evet konuşulmasının nedeni buydu ama değişti. Şimdi TikTok satılacak mı? Microsoft satın almayı gerçekleştirecek mi? Tartışmamız bunlar.

Microsoft, TikTok için Açıklama Yaptı

ABD’li yazılım devi ardı ardına gelen iddialardan sonra o iddiaların asılsız olmadığını gösteren bir paylaşım yaptı. Resmi blog hesabı üzerinden paylaşım yaparak süreci duyuran Microsoft, satın almayı doğruladı. Firma, TikTok’u satın almak için görüşmelere devam ettiklerini duyurdu ve görüşmelerde herhangi bir olumsuzluk olmadığını söyledi. Şu an için adım adım Microsoft satın almaya gidiyor gibi gözüküyor. Herhangi bir engel ya da olumsuz bir durum yok gibi gözüküyor. Tabii ki firma satın alma miktarını ya da satın alma durumu hakkında detay açıklamalarını yapmıyor. Zaten bu açıklamalar, her şey sonlanmadan yapılmaz. Bakalım ne zaman satın alma gerçekleşecek ve neler değişecek.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

TikTok Kapatılıyor mu? Satılıyor mu?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ