e
sv

Trafik borçları affedilecek mi? Köprü geçiş cezaları siliniyor!

TBMM'de görüşecek yeni istihdam paketine eklenmesi beklenen vergi ve sigorta borçları, gümrük, trafik, kaçak köprü geçiş cezaları, öğrenci kredi borçları, belediyelere olan çeşitli borçların ve cezaların affıyla ilgili AK Parti'den açıklama geldi.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bazı büyük şirketlere uygulanan milyonluk vergi aflarının ardından vatandaşların da vergi borçlarına af geliyor. 4 milyon kişinin devlet kurumlarına 500 milyar lira borcu olduğu tahmin ediliyor. Belediyelere ödenemeyen borçlar, bazı idari para cezaları, kaçak köprü geçiş cezaları gibi birçok borç kaleminin silinmesi bekleniyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yeniden yapılandırma ile ilgili bir çalışma yaptıklarını, düzenlemeyi istihdam paketine eklemeyi düşündüklerini açıklamıştı.

VATANDAŞIN VERGİ BORÇLARI AFFEDİLİYOR

AK Parti Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz ise Twitter’dan yaptığı paylaşımda, düzenlemenin kapsamı ile ilgili bilgi verdi. Demiröz, “Cumhurbaşkanımızın talimatları ile 4 milyon kişinin 500 milyar liralık vergi ve sigorta borçları, gümrük, trafik, kaçak köprü geçiş cezaları, öğrenci kredi borçları, belediyelere olan çeşitli borçlar ile bazı idari para cezaları yapılandırılacak” dedi.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Trafik borçları affedilecek mi? Köprü geçiş cezaları siliniyor!

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ