e
sv

Trump: Bir ülkenin lideri Erdoğan’ı aramamı istedi

Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için mitinglerine devam eden ABD Başkanı Trump son konuşmasında, bir ülke liderinin kendisini aradığını belirterek, ‘Çok iyi anlaştığım Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aramamı istedi’ dedi. Trump daha önce de liderlerin 'Erdoğan, bir tek seni dinler bizi dinlemiyor' dediklerini ileri sürmüştü.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD Başkanı Donald Trump, “Bir ülkenin lideri beni arayarak, çok iyi anlaştığım Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aramamı istedi” dedi. ABD’de Kasım ayında yapılacak olan başkanlık seçimleri yaklaşırken adaylar mitinglerine devam ediyor. ABD Başkanı Trump, Pensilvanya eyaletinin Old Forge kentinde dün yaptığı miting sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilişkisinden bahsetti.

“ÇOK İYİ ANLAŞTIĞIM ERDOĞAN’I ARAMAMI İSTEDİ”

Trump, diğer ülke liderlerinin Erdoğan ile görüşmesi için kendisinden yardım istediğini iddia ederek, “Bir ülkenin lideri beni arayarak, çok iyi anlaştığım Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aramamı istedi. Dedi ki ‘Lütfen bana bir iyilik yap ve Erdoğan’ı ara’. Ben de ‘Neden sen aramıyorsun?’ diye sordum. ‘Onun saygı duyduğu tek kişi sensin’ dedi” ifadelerini kullandı. Başkan Trump, Erdoğan’ın ABD’ye değil kendisine saygı duyduğunu dile getirdi. Öte yandan Başkan Trump, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında liderlerin “Erdoğan, bir tek seni dinler bizi dinlemiyor” dediklerini öne sürmüştü.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Trump: Bir ülkenin lideri Erdoğan’ı aramamı istedi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ