e
sv

Trump ile Kim’in mektuplaşmaları kitap oluyor

ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasındaki mektuplaşma kitap oluyor. 'Rage (Öfke)' isimli kitapta Kim'in Trump'la ilişkisini fantezi bir filme benzettiği kaydediliyor.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile “Birbirimize âşık olduk” diyecek kadar yakınlaşan ABD Başkanı Donald Trump hakkında yazılan bir kitap, iki liderin birbirine gönderdiği iddia edilen ve daha önce hiç yayınlanmamış 25 mektubu gözler önüne sermeye hazırlanıyor. Washington Post için çalışan araştırmacı gazeteci Bob Woodward’ın kaleme aldığı ‘Rage’ (Öfke) adlı kitaba göre, Kim Trump’la ilişkisini ‘fantezi bir filme’ benzetiyor.

“FANTEZİ FİLMİ GİBİ”

Kitabın Amazon’un internet sitesinde yer alan tanıtım yazısında, “İki lider olağanüstü diplomatik bir dansa kendini kaptırmışken, Kim ilişkilerini fantezi filminde çıkmış gibi tanımlıyor” ifadelerine yer veriliyor. Trump, ocak ayında, Bob Woodward’ın kendisiyle röportaj yaptığını açıklamış ve “Bir şeyler yapıyor” demişti.

‘SAVAŞ İLANINDAN AŞK İLANINA’

ABD-Kuzey Kore diplomasisinde temel belirleyen olarak görülen Donald Trump ve Kim Jong-un arasındaki kişisel ilişki, karşılıklı hakaretlerden savaş ilanına hatta ilanı aşka kadar uzanıyor. Trump, Haziran 2018’de Singapur’da Kim ile yaptığı tarihi görüşmenin ardından ABD’de düzenlediği bir mitinginde, “Bana güzel mektuplar yazdı, birbirimize aşık olduk” açıklamasını yapmıştı.

MEKTUPLAŞMAYA DEVAM ETTİLER

İki lider arasında gerçekleşen zirveler sonuç vermese de Trump sık sık Kim’den ‘harika’ mektuplar almaya devam ettiğini söylemiş, Kore bunu yalanlamıştı. Bob Woodward’ın 2018 yılında kaleme aldığı ‘Fear’ (Korku) adlı kitabın devamı niteliğindeki ‘Rage’, Simon & Schuster yayınevi tarafından basılıyor. Kitabın 15 Eylül’de rafta olması bekleniyor.

DAHA ÖNCE DE BU TARZ KİTAPLAR YAYINLAMIŞLARDI

Simon & Schuster daha önce de Donald Trump’ı terleten kitapları yayımlamasıyla biliniyor. Bunlar arasında eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın ‘The Room Where It Happened: A White House Memoir’ (Olayın Gerçekleştiği Yer: Bir Beyaz Saray Hatırası) adlı kitabı ve yeğen Mary Trump’ın ‘Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man’ (Aşırı Fazla ve Hiç Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı) kitabı bulunuyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumları OKUYUCU YORUMLARI 😊

Sıradaki içerik:

Trump ile Kim’in mektuplaşmaları kitap oluyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ