e
sv

O’Brein Kovid-19’a yakalandı

Bloomberg ve Politico gibi yayın organlarının üst düzey Beyaz Saray yetkililerine dayandırarak geçtiği haberlere göre, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı. O'Brien'ın, yakın zamanda Avrupa ziyaretinden döndüğü ve İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya’daki yetkililerle görüşmeler yaptığı ifade edildi. Kaynaklar, kendisinin evden çalışmaya devam ettiğini kaydederken, Beyaz Saray’dan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bloomberg ve Politico gibi yayın organlarının üst düzey Beyaz Saray yetkililerine dayandırarak geçtiği haberlere göre, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien’ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı. O’Brien’ın, yakın zamanda Avrupa ziyaretinden döndüğü ve İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya’daki yetkililerle görüşmeler yaptığı ifade edildi. Kaynaklar, kendisinin evden çalışmaya devam ettiğini kaydederken, Beyaz Saray’dan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

KOVİD-19’A YAKALANAN EN ÜST DÜZEY İSİM

Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump ile de yakından çalışan O’Brien, bugüne kadar Beyaz Saray’da Kovid-19’a yakalanan en üst düzey isim oldu.

ABD’DE SON DURUM

ABD, Kovid-19 salgınının merkezi ve en çok can kaybının yaşandığı ülke olmaya devam ediyor. Kovid-19 verilerinin derlendiği “Worldometer” internet sitesine göre, ülkede virüs bulaşan kişi sayısı son 24 saatte 66 bin 222 artarak 4 milyon 317 bin 424’e yükseldi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da son 24 saatte 877 artışla 149 bin 407’ye çıktı. Eyalet sağlık departmanlarının verilerine göre ise California, 435 binden fazla vakayla şu an ülkede en çok vakanının görüldüğü eyalet konumunda bulunuyor. California’yı Florida ve New York izliyor. Teksas ve Arizona’nın yanı sıra birçok eyalette vaka sayıları da hızla artıyor. Ülke genelinde Kovid-19 testi yapılan kişi sayısı 53 milyon 354 bini geçerken, iyileşenlerin sayısı da 2 milyon 61 bine yükseldi.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

O’Brein Kovid-19’a yakalandı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ