e
sv

Trump’tan vize hamlesi: Yabancı öğrencilere süre sınırı geliyor

Trump yönetimi yabancı öğrencilerin vizelerine 4 yıla kadar sabit süre getirmeye hazırlanıyor. Söz konusu düzenleme yürürlüğe girerse 'F', 'J' ve 'I' kategorilerindeki vize sahiplerini etkileyecek.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Trump yönetimi, yabancı öğrencilerin vizelerine 4 yıla kadar sabit süre getirmek için teklif hazırladı. ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nca sunulan teklifte, Dışişleri Bakanlığı’nın teröre destek veren ülkeler listesinde olan yerlerden gelen yabancı öğrencilerin vizesinin ise iki yıl ile sınırlandırılması öneriliyor. Mevcut şartlarda ABD’ye gelen yabancı öğrenciler eğitimlerini tamamlayana kadar ülkede kalabiliyor.

GAZETECİLERE DE UYGULANACAK

ABD medyasında yer alan haberlere göre, kısıtlamanın getirilmesi durumunda öğrencilerin vizelerinin süresini uzatabilmesi için ek süreye ihtiyaç duydukları, hastalık ya da kontrolleri dışında gelişen bir durum gibi gerekçeler sunması gerekecek. Söz sonusu düzenleme yürürlüğe girerse ‘F’, ‘J’ ve ‘I’ kategorilerindeki vize sahiplerini etkileyecek. Düzenlemenin ABD’deki yabancı gazeteciler için de uygulanması öngörülüyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Trump’tan vize hamlesi: Yabancı öğrencilere süre sınırı geliyor