e
sv

Türkiye’ye yaptırımları değerlendiriyoruz

Türkiye'nin, Rusya'dan aldığı S-400'lerle ilgili açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo 'Nihai hedefimize ulaşmak için yaptırımların nasıl uygulanacağını değerlendirmeye devam ediyoruz' dedi. S-400'ler nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulanmasını öngören tasarı, geçen hafta ABD Temsilciler Meclisi tarafından onaylanmıştı.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi’ne ifade veren Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400’ler için “Türk hükümetinin S-400’leri satın almasına yanıt olarak dikkate değer adımlar attık. Nihai hedefimize ulaşmak için yaptırımların nasıl uygulanacağını değerlendirmeye devam ediyoruz” yorumunda bulundu. Pompeo, amaçlarının Türkiye’yi “cezalandırmak” olmadığını, Ankara’nın “ABD’nin ve NATO’nun güvenliğiyle tutarlı bir şekilde hareket etmesini sağlamak” olduğunu vurguladı.

YAPTIRIM TASARISI MECLİS’TEN GEÇTİ

S-400’ler nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören tasarı, geçen hafta ABD Temsilciler Meclisi tarafından onaylanmıştı. Tasarının yasalaşması için Senato’dan geçip ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalanması gerekiyor.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Türkiye’ye yaptırımları değerlendiriyoruz

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ