e
sv

Twitter Yeni Güncelleme ile Gündemde

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Twitter için bazı sistem değişikliklerinin yapılması gündemde. Uygulamanın bundan sonraki süreçte bazı Tweet görünümleri için düzenlemeler yapacağı paylaşıldı. Buna göre artık bu tweet kullanım dışıdır uyarısı için önemli değişiklikler yapılacak. Kullanıcıların görüntülemek istedikleri tweetler için bazı zamanlarda bu uyarıların görüntülendiğini görüyoruz. Bazı paylaşımlar için gösterilen bu uyarıların karşımıza çıktığı durumlarda nasıl davranılması gerektiği konusunda da bazı bilgiler var. Asıl önemli olan ise “bu tweet kullanım dışıdır” uyarısının nedeninin ne olduğu.

Twitter için Yeni Düzenleme

İşte Twitter için bu sistemde bir değişiklik yapılacak. Yeni düzenleme sonrasında “Bu tweet kullanım dışıdır” uyarısı alınan paylaşımlar için açıklama gelmesi bekleniyor. Genelde 3 farklı neden için böyle bir uyarıyla karşı karşıya kalınıyor. Kullanıcının hesabının korumalı olması, yapılan paylaşımın silinmiş olması, tweet içerisinde geçen bir sözcüğün sessize alınmış olması gibi nedenlerden dolayı benzeri uyarılar alınabiliyor. Alınan uyarıların nedeni konusunda ise kullanıcılara herhangi bir açıklama yapılmıyor.

Twitter

İşte güncelleme tam olarak bu kısımda karşımıza çıkıyor. Gelen güncelleme sonrasında artık neden konusunda da açıklamalar yapılacak. “Bu tweet kullanım dışıdır” notunun bulunduğu paylaşımlarda detay adı altında alanların yer aldığını görmek mümkün olacak. Kullanıcı detay butonuna bastığı zaman ise uyarının nedeni kısmında açıklamalarla karşı karşıya kalacak. Sadece neden bu şekilde bir uyarı alındığı konusunda bilgilerin yer aldığını görmek mümkün olacak. Sistemin detaylarının neler olacağı ve bu konuda herhangi bir sınırlamanın olup olmayacağı ise merak edilen bir başka detay. Şimdilik kısa süre içerisinde yayınlanmasını beklediğimiz güncelleme için tarih açıklamasını beklemek gerekiyor. Güncellemenin genel kullanım kısmında neleri değiştireceği ise net değil.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Twitter Yeni Güncelleme ile Gündemde

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ