e
sv

Ubisoft’tan Tehdit Gibi Açıklama: Bizi Birilerine Benzetmeyi Bırakın!

Oyun geliştiricileri arasında saygın bir konumda bulunan Fransız şirket Ubisoft, en sonunda tehdit gibi bir açıklamada bulunarak; Ghost Recon Breakpoint ile The Division 2 oyunu arasında karşılaştırma yapılmasının bırakılmasını ve benzerlik kurarken Ghost Recon Breakpoint’ın aşağılanmasının terkedilmesini istedi. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde birçok oyun sitesi ve oyun eleştirmeni Ghost Recon Breakpoint’u çalıntı olmakla eleştirmişti. Özellikle The Division 2 ile olan büyük benzerliği, buna neden olmuştu. İşte oyunun yaratıcısı Eric Couzian, sessizliğini bozarak bu duruma isyan etti.
avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun geliştiricileri arasında saygın bir konumda bulunan Fransız şirket Ubisoft, en sonunda tehdit gibi bir açıklamada bulunarak; Ghost Recon Breakpoint ile The Division 2 oyunu arasında karşılaştırma yapılmasının bırakılmasını ve benzerlik kurarken Ghost Recon Breakpoint’ın aşağılanmasının terkedilmesini istedi. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde birçok oyun sitesi ve oyun eleştirmeni Ghost Recon Breakpoint’u çalıntı olmakla eleştirmişti. Özellikle The Division 2 ile olan büyük benzerliği, buna neden olmuştu. İşte oyunun yaratıcısı Eric Couzian, sessizliğini bozarak bu duruma isyan etti.

Ghost Recon Breakpoint ile The Division 2 Tamamen Farklı Dünyalar: Eric Couzian’a göre Ghost Recon Breakpoint ile The Division 2 oyunları tamamen iki farklı gezegendeki iki farklı canlı gibiler. Biri “shooter” tarzı bir oyun iken diğeri “tam bir RPG oyunu” dedi. Modern konsol oyunlarında bu iki oyunu bir birine benzetmenin tamamen cahillik olduğunu aktaran Couzian’a göre, bu iki oyun tamamen bir birinden farklı tarzda ve senaryoda üretilmiş oyunlar. Oysa ki, oyun geliştiricileri ve eleştirmenleri, bu iki oyundaki senaryo, kurgu, harita, ekipman, savaş sahneleri, aksiyon sahneleri, kuleler, silahlar ve oyun içi grafikler oldukça benzer. Hatta kahramanların giydiği savaş postalları dahi birebir aynı. En çok da kahramanlar bir birine benziyor. Sadece isimleri farklı diye eleştiriliyor oyun.

Division 2 Cephesinden Henüz Açıklama Gelmedi: The Division 2 oyunun da kurucu ortaklarından birinin Ubisoft olması, ana hissedar Massive Entertainment’ın bu konuda açıklama yapmasını önemli ölçüde kısıtlıyor. Ama üst düzey bir Massive Entertainment yetkilisinin bu konuda ciddi rahatsızlık duyduğu da haber kulislerimize düşen son dakika gelişmelerinden. Bakalım bundan sonraki süreç nasıl işleyecek ve bu durum iki önemli partnerin arasını açmaya neden olacak mı? Hep birlikte takip edeceğiz.

kaynak: teknogaste

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ubisoft’tan Tehdit Gibi Açıklama: Bizi Birilerine Benzetmeyi Bırakın!

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ