e
sv

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank taşıt kredisi başvuruları başladı mı?

avatar

Rıfat Şentürk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

‘Kamu bankaları 6 ay geri ödemesi taşıt kredisina nasıl başvurulur?’, ‘Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank araç kredisi faiz oranları nedir?’, ‘Kamu bankaları 60 ay vadeli taşıt araç kredisi başvuru şartları neler?’ sorularının yanıtları internette araştırılıyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır kilometre veya ikinci el binek araçlar için uygun faiz oranlarıyla  taşıt kredisini vatandaşların kullanımına sundu. Peki, ‘araba yaşı kaç olmalı?’ Detaylar haberimizde…

YENİ KREDİ PAKETLERİ NELERİ KAPSIYOR VE DETAYLARI NELER?

KAMU BANKALARI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank sıfır kilometre veya ikinci el taşıtlar için avantajlı kredi paketlerini açıklandı. Yeni araç almak ya da otomobilini değiştirmek isteyenler taşıt kredisi için 5 Haziran 2020 Cuma gününnden itibaren bankalara giderek kredi başvurularını gerçekleştirebilecek. Kamu bankaları tarafından verilecek kredilerde ilk 6 ay geri ödemesiz olacak.

SIFIR ARAÇ KREDİSİ

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere, firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0,49 – yüzde 0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

2. EL TAŞIT KREDİSİ

İkinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. En fazla 6 ay ödemesiz, toplam en çok 60 Ay Vadeli 2. el binek otomobil ve ticari taşıt kredilerinde üst limit 150 bin TL olacak.

KAMU BANKALARI TAŞIT KREDİSİ İLE ALINABİLECEK ARAÇLAR HANGİLERİ?

ARAÇ KREDİSİ KAÇ YAŞA KADAR VERİLİYOR?

Kredi tutarı kasko değeri üzerinden özkaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplanacak olup, 0-7 yaş arasında olan taşıtlar kredilendirilecek. Örneğin, 50 bin liralık 6 ay geri ödemesiz 60 ay vadeli binek otomobil kredisi için aylık 1253 lira taksit ödemesi yapılması gerekecek.

kaynak: karar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank taşıt kredisi başvuruları başladı mı?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ